tez hakkında

suskun_

Üye
merhaba iyi geceelr herkese arkadaşlar sizden bir ricam olacaktı elektronıkte ne gıbı bıtırme tezlerı varmesala ses sistemi ile ilgili bir tez hazırlamak istiyorum yardımcı olabılırmısınız tesekkürler

arkadaşlar yardımcı olacak kımse yokmu acil lazım ilginiz için teşekkürler

Sn. suskun_,

İstediğiniz konuyu biraz daha açabilirseniz, yardımcı olmaya çalışırım. Mesela sayısal işaret işleme başlığı altında ses analizleri yapabilirsiniz. ( Tabii MATLAB kullanarak.. ) Bunu gibi mi..?

Saygılar

arkadaşlar yardımcı olabılecek kmıse yokmu ya gercekten çok acil lazımm

arkadaşlar yardımcı olabılecek kmıse yokmu ya gercekten çok acil lazımm

Yapacağım ses sistemi hakkında bilgi vermezsen nasıl bir sistem tasarlaman gerektiğini söyleyemeyiz

kardeş merhabalar iii akşamlar endüstriyel elektronik okumaktayımm.tez hakkında yardımcı olabılırmısn acaba bana mesala yagmur sensörü,yüksek sıcaklık alrmı veya buna benzer dıger seyler hakkında bılgı ıstıyorum .ilginiz için tesekkürler.

sıcaklığa bağlı direnç değişimlerini kullanarak voltaj kontrollü switch direncine paralel bağlar voltaj değişimine göre uyarı sistemine akım gönderirsin.sıcaklıkla direnç exponansiyel olarak değişir. Devrenden akım geçirirsin veya geçirmezsin. Ben senin için amatörce bir devre çizerim.
Yanlız bu yaptığım devre çok amatörce ve bunu kullanma:)
Yanlız gerekli hesaplamaları yaptığında switchi öyle kullanmalısın ki gerilim belli seviye üstüne çıktığında veya belli seviye altına indiğinde açılıp kapanacak.( Switchler hakkında fazla bilgim yok Hatam varsa affedin...

gemi iklimlendirmesi hakkında yardıma ihtiyacım var arkadaslar. bu konu hakkında bana yardımcı olabilirmisiniz. 3 haftadır yarıdm arıyorum valla...

Forum istatistikleri

Konular
128,299
Kullanıcılar
450,131
Son üye
mrtblkl

Yeni konular

Geri