termik röle

ihtiram

Üye
Merhabalar ustalarim tecrübeli arkadaşlar.Bir adet hidraforumuz var.Bu hidrafor belli belirsiz zamanlı zamansız bazen 3 gün bazen 10 gün bazen de 1 gunde termik röleyi açtırıyor.Akimlari olctum sigorta çıkışından 42-39-38 amper çıkıyor.Termik çıkışından ortalama 23 amper çekiyor faz başı.Termik bozuksa atarmi.Bana bir yol gösterir misiniz.Saygilar.

Ekli dosyalar

• IMG_20170813_202352.jpg
    IMG_20170813_202352.jpg
    44.7 KB · Görüntüleme: 83
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhabalar ustalarim tecrübeli arkadaşlar.Bir adet hidraforumuz var.Bu hidrafor belli belirsiz zamanlı zamansız bazen 3 gün bazen 10 gün bazen de 1 gunde termik röleyi açtırıyor.Akimlari olctum sigorta çıkışından 42-39-38 amper çıkıyor.Termik çıkışından ortalama 23 amper çekiyor faz başı.Termik bozuksa atarmi.Bana bir yol gösterir misiniz.Saygilar.

Termik röleniz 41 ampere set edilmesi gerekir.Motor tam yükte 41 amper akım çeker maksimum eğer bu değerin altında ayar verilmişse yanlış ayarlanmış demektir ve ara sıra açması bu neden dendir.Moturunuz tam yüke ulaşmıyor da olabilir fakat bu termik koruma yönünden önemli değildir çünkü motorunuz 41 ampere kadar sorunsuz yüklenecektir.

Termik m kontaktorunun hemen çıkışına bağlı.Termik 27 amper civarında ayarlı ve şuanda tekrar termik atti

Bence şu soruda sorulmalı?

Bu motor nasıl yol alıyor? Bağlantı şeması var mı?

Termik m kontaktorunun hemen çıkışına bağlı.Termik 27 amper civarında ayarlı ve şuanda tekrar termik atti

27 ampere ayarlı ise sürekli atar 40 amper civarına çekmelisin yoksa sorunun sürekli tekrar eder.Koruma elemanları nominal akıma göre ayarlanır.Bu akım değerine kim neden ayarladı.Bu akım değerinde motor hiç bir zaman 22 kw gücüne ulaşamayacaktır.Motorun yıldız üçgen çalışma rejimi üçgen

Yani özetle motorun gücünü 14 kw da set etmişsiniz fakat motorunuz 22 kw :)

Şöyle bir durum var bu motor dan 2 tane var bazen sırayla bazen tek çalışıyor.Diger motorda sorun yok onun termigi 16-25 A ayarı yapılırken 25 A geçilmiş sona dayanmış.Suanda onda sorun yok

Şöyle bir durum var bu motor dan 2 tane var bazen sırayla bazen tek çalışıyor.Diger motorda sorun yok onun termigi 16-25 A ayarı yapılırken 25 A geçilmiş sona dayanmış.Suanda onda sorun yok

Motor mili üzerindeki yükleri aynı olmayabilir.Bunun böyle olması doğru yapıldığı anlamına gelmez.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri