Teknoloji Fakülteleri (MTOK) Yalanları!!!

ELEKTRİK MÜH.

Profesyonel Üye
Merhaba Sevgili Arkadaşlarım.
Ben meslek lisesi Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı- Yüksek Gerilim Sistemleri Dalı mezunuyum. Şu anda Teknoloji Fak. Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisiyim. Teknoloji Fakültelerine bazı davalar açılmakta.

-Bu davaları neden açıyorlar biliyor musunuz?

-Yada imza yetkisi yokmuş diye söylemleri kimler uyduruyor biliyor musunuz?

Biz Teknoloji Fakültesi öğrencileri, meslek lisesi mezunu olduğumuz için tam bir sanayi adamı olacağız. Bu da şunu gösteriyor ki ''Mühendislik Fak. mezunlarının yavaş yavaş sonu mu geliyor'' konusunu oluşturacağı için öyle dava açıyorlar. İmza yetkisine gelince biz de Mühendis Odalarına gidip kayıt olabiliyoruz. Kimse demesin ve söylenenlere de inanmayın.

Mühendislik Fakültesi ile Teknoloji Fakültesi arasındaki fark ise ,Mühendislik Fak. deki arkadaşlar işin teori kısmı ile birlikte az derecede uygulama yapıyor olmasıdır. Lakin Teknoloji Fak. öğrencisi Hem teori hemde uygulama olarak çok iyi bir eğitim almaktadır. Mühendislik Fak. öğrencileri meslek derslerinin yanında kültür dersi biraz fazladır. Ama Teknoloji Fak. de meslek derslerine önem verilmiştir.

Özet geçersek, Teknoloji Fak. gün geçtikçe artmakta. Bu durum ise Türkiye'mizin gelecekte çok iyi bir teknolojide iyi bir yere geleceğinin göstergesidir.

Aşağıdaki linkten Açılan Davaların iptalini okuyabilirsiniz. Saygılar.

http://portal.firat.edu.tr/Disaridan/_TEMP/257/Teknoloji_Fakultelerine_Acilan_Davalar_Danistay_Tarafindan_Reddedildi.PDF

Bu tip gruplaşmalara, kötülemelere gerek yok. 4 yıl nerede eğitim alırsan al, iş sende biter. Sonra sıra fakülteye, hocalara vs gelir. Mesela Fırat üniversitesinde mühendislik fakültesinde ki hocalar ile, teknoloji fak. taki hocaların kalitesi hiç bir olabilir mi? Teknoloji fak. taki hocaların neredeyse hepsi teknik eğitim fak. mezunu.

Türkiye'de kaç mühendis, istese bile, işin "teori"siyle uğraşabiliyor sanıyorsunuz ki? Kaç mühendis tasarım yapabiliyor, kaç mühendis ar-ge yapabiliyor sanıyorsunuz? Bize "hadi sen şurada otur, derin derin düşün "diye mi para ödüyorlar bunca senedir? İş yapılmıyor muydu teknoloji fakülteleri kurulana kadar.? Hepimiz bir kenarından tutmuş uğraşıyoruz işte... gereksiz böyle şeyler....

Merhaba Sevgili Arkadaşlarım.
Ben meslek lisesi Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı- Yüksek Gerilim Sistemleri Dalı mezunuyum. Şu anda Teknoloji Fak. Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisiyim. Teknoloji Fakültelerine bazı davalar açılmakta.

-Bu davaları neden açıyorlar biliyor musunuz?

-Yada imza yetkisi yokmuş diye söylemleri kimler uyduruyor biliyor musunuz?

Biz Teknoloji Fakültesi öğrencileri, meslek lisesi mezunu olduğumuz için tam bir sanayi adamı olacağız. Bu da şunu gösteriyor ki ''Mühendislik Fak. mezunlarının yavaş yavaş sonu mu geliyor'' konusunu oluşturacağı için öyle dava açıyorlar. İmza yetkisine gelince biz de Mühendis Odalarına gidip kayıt olabiliyoruz. Kimse demesin ve söylenenlere de inanmayın.

Mühendislik Fakültesi ile Teknoloji Fakültesi arasındaki fark ise ,Mühendislik Fak. deki arkadaşlar işin teori kısmı ile birlikte az derecede uygulama yapıyor olmasıdır. Lakin Teknoloji Fak. öğrencisi Hem teori hemde uygulama olarak çok iyi bir eğitim almaktadır. Mühendislik Fak. öğrencileri meslek derslerinin yanında kültür dersi biraz fazladır. Ama Teknoloji Fak. de meslek derslerine önem verilmiştir.

Özet geçersek, Teknoloji Fak. gün geçtikçe artmakta. Bu durum ise Türkiye'mizin gelecekte çok iyi bir teknolojide iyi bir yere geleceğinin göstergesidir.

Aşağıdaki linkten Açılan Davaların iptalini okuyabilirsiniz. Saygılar.

http://portal.firat.edu.tr/Disaridan/_TEMP/257/Teknoloji_Fakultelerine_Acilan_Davalar_Danistay_Tarafindan_Reddedildi.PDF

Arkadaşım sende okuldan mezun olup iş görüşmesine gidince 1000 TL' ilk bir telifle karşılaşacaksın. Daha sonra 1200 Tl civarında bir paraya tav olacaksın... 1 sene falan bu duruma tahammül edeceksin bulabiliyorsan başka işe geçeceksin yada sende özelde ekmek yenmiyeceğini anlayıp kpss' ye abanacaksın....

Yani istersen harvard mezunu elektrik elektronik mühendisi ol bu ülkede para kazanmak zor iş yok çünkü... Sen de mezun olup kpss sınavına hazırlananlar kervanına katılacaksın... Hatta şimdiden başla çalışmaya üniversitedeki saçmalıklarla beynini doldurma çünkü kpss' de sana röle nedir diye sormuyorlar tarih, coğrafya soruyorlar....

Saygılar...

Türkiye'de kaç mühendis, istese bile, işin "teori"siyle uğraşabiliyor sanıyorsunuz ki? Kaç mühendis tasarım yapabiliyor, kaç mühendis ar-ge yapabiliyor sanıyorsunuz? Bize "hadi sen şurada otur, derin derin düşün "diye mi para ödüyorlar bunca senedir? İş yapılmıyor muydu teknoloji fakülteleri kurulana kadar.? Hepimiz bir kenarından tutmuş uğraşıyoruz işte... gereksiz böyle şeyler....

SN Filiz Hocam. Ben mesajımda, Mühendislik Fak. mezunları otursun, Teknoloji Fak. mezunları iş yapsın demedim. Evet tabiki işini iç gönülü ile yapan mühendis arkadaşlar vardır. Bunu daha ileri bir adım ile yapalım dedim. Sadece gelişmekte olan Türkiye'yimizi bu gelişmesini hızlandırmaktır. Saygılar.

Bu tip gruplaşmalara, kötülemelere gerek yok. 4 yıl nerede eğitim alırsan al, iş sende biter. Sonra sıra fakülteye, hocalara vs gelir. Mesela Fırat üniversitesinde mühendislik fakültesinde ki hocalar ile, teknoloji fak. taki hocaların kalitesi hiç bir olabilir mi? Teknoloji fak. taki hocaların neredeyse hepsi teknik eğitim fak. mezunu.

Sn deremos. Teknik Eğitim Fak. mezunu olupta Mühendislik Fak. öğretim görevlisi olan hocalarım da var. Örneğin bir termik santralde arıza çıktı diyelim. bir köşede Müh. Fak. mezunu olsun...diğer taraftada Teknoloji Fak. mezunu olsun. Arızayı kim daha iyi yapar?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence hiç de alakası yok.Mühendislik fakültesinden mezun olanda mühendis Teknoloji fakültesinden mezun olanda.Birinde uygulama ağırlıklıdır diğeri teorik diye birşey de söz konusu olamaz.Tamamen üniversitenin eğitiminden kaynaklıdır.Biri hem teori anlatır arkasında anlasınlar diye uygulama yaptırır yani okuduğun yerin kalitesine bağlı olarak değişir.

Mühendis Tabiki...

Neden mühendislik dediniz ki şimdi..... işini iyi bilen yapar diyecektiniz.SAYGILAR.

Benim konuyu açmamın sebebi meslek lisesi son sınıfta okuyanlar, yada Teknoloji Fak. ni seçeceklere. Böyle yalanlara inanmayın demek için. Bu yalanları ortaya çıkaran Müh Fak. mezunları mühendislik odaları yöneticilerine inanmamak için.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öğrenci arkadaşım mezun olunca gözün gözün açılacaktır elbette... O yüzden şimdiden moralini bozmak istemiyorum. Maalesef bizim mesleğimizin bu ülkede hiç bir kıymeti yok mühendis, teknisyen yada tekniker olman bir anlam ifade etmiyor....

İyi bir iş için ya dayın olacak, ya kpss' ye girip memur olacan yada sürüneceksin... Piyasa böyle o yüzden çıtanı ne kadar yüksek tutup ne kadar idealist olursan sonuçta o kadar yüksekten düşersin...

Saygılar...

Sn. Genius ne demek istediğinizi anlıyorum. Yani benim bu konu açmamın nedeni guruplaşma, Mühendislik Fak. lerini ezme gibi falan girişimlerde bulunmak değil. Yanlış anlaşılma olmasın lütfen :) Saygılar.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri