EMO'dan Teknoloji Fakültelerine Dava!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Teknik eğitim fakültelerinin sorunlarını anlıyorum, meslek yüksek okullarınında sorunlarını anlıyorum ve saygı duyuyorum. Çözümü içinde elimden geleni yapmaya sonuna kadar da söz veririm. Ama Teknik eğitimin amacı farklı yolu farklı, MYOnunda farklı, Mühendisliğinde farklı. Herkes kendi yolunda gitmeli, uç noktalar veya kendi alanında uzmanlaşıp diğer tarafa göz dikmek bence saçma. Ama seçenek yok anlıyorum. Ama sizde bizi anlayın her defasında aynı sorun. Ben o zaman niye yıllarımı biyolojiyle, kimyayla, fizikle, analitik geometriyle harcadım? Niye harcadım çünkü bu şekilde mühendis olabilirsin. Deselerdiki git sadece elektrik öğren gider o şekilde mühendis olurdum. Ben bu şekilde mühendis olmuşsam, annemin babamın emeği bu kadar bana bulaşmışken ve benim bu borcu onlara ödemem gerekiyorken benim mesleğime göz dikmeyin lütfen!!! Karşı değilim ki teknik öğretmen gitsin müdür olsun fabrikada. Keşke ataması olsa da en yüce işini yapsa. Saygım sonsuz onlara ama teknik öğretmen olmak istemiyorum. İsteseydim onu okurdum...MYO olmadım, amacım o olsaydı onu okurdum...

Ve sonuçta bunun eğitimini almışsam ben buyum, sen o işin üstadısın. Yoksa tamam o zaman açalım teknoloji fakültesini etkin bir şekilde, kaldıralım mühendislikleri(ki zaten sevilmiyoruz) isteyen ordan öğretmen çıksın isteyen ordan mühendis çıksın...

öss sınavında başarılı olucam diye çalışığım odanın kotu sartları ve rutubetınden astım oldum.ben bu sartlarda gunde 6-8 saat durmadan çalışıp gunde 500-600 soruyu çözerken meslek liseli arkadaslarım deneme sınavlarında kodlama kağıdına kurtlar vadisi yazıp çıkıyorlardı sonra ek puanla zar zor bı yksek okula gıdıp ( kı onların sınavda puan yaptık dedıklerı puanı sadce kalemmi bıraksam o da yapar ) ardından ben nıye mühendis olamıyorum derse yukarda ALLAH var derim.

Ayrıca dedikleri doğru herkesin; fabridaki stajlarımda mükemmel mühendis ve onlar kadar mükemmel konumda tekniker abilerimle çalışma fırsatım oldu .Hepsinden Allah razı olsun çünkü işini seven ve sadece mesleğine bakan adamlardı ve hepsi parmakla gösterilen insanlardır.
Başkalarının suçlarını birbirimizde aramayalım birbirimizi kırmayalım hiç gerek yok .

Kişi o yaşlarda ne olacağını tam kestiremiyor.
Kimlik bunalımında olabiliyor.
Mesleğini seçerken daha bir çok psikolojik etmen oluyor.
Bu yüzden kişiye madem doktor olacaktın niye Teknik Liseye gittin deme lüksümüz pek yok.
Bilgilerinize

Ne olacağını kestiremiyor diye birşey yok Sayın Roksyyyyy. Ayrıca herkes kimlik sorunu yaşamıştır. Bu doğaldır ve her zaman da olacaktır. Benim çektiğim sıkıntıları da ayrıca çok az kişi çekmiştir. Saatlerce yol yürürdüm liseye gitmek için. Okumak içinde cebimde ya simit parası olurdu yada ayran. İkisini birden alamazdım! Ajitasyona gerek yok ama herkes bir şeyler yaşıyor ve nedenleri var. Ne demek anlayamıyorum sizi doktor olacak adam niye Teknik Liseye gitsin? Tabiyki var! Teknik liseden doktor çıkabilir misiniz? Mantıklı şeyler yazınız lütfen. Doktor olabilmen için gitmen gereken liseler belli. İş daha çok önceden başlıyor. Ben niye Anadolu Lisesine girdim. Cevap basit başkası yatarken ben ders çalışırdım. Başkası değişik tabirler kullanırdı hakkımda ama gerçek budur çalıştım kazandım. Ordan arkadaşımızın dediği gibi günde en az çözdüğüm soru sayısı 650 idi(pardon ama başkaları gezme tozma peşindeydi). Eee noldu, nerde eşitlik? Sen çalışmadan herşeyi iste, bende bu yıllarımı çürütmüşlükle bişey olamıyim mi? Bunu mu istiyorsunuz? Teknik eleman olmuşsan alan dersleri dışında başarısızdın demek ki bu okula gelmeden önce(bu eskiden değişik olabilir). Ben miyim suçlu? Öyle bir konuşuluyor ki anlayamıyorum. Ne hazmedilemiyor vallahi anlayamıyorum. Ben alttan yetiştim ben mühendis olmalıyım o zaman diyorsun. Ama malesef sistem bu şekilde tekniker yetiştiriyor. Ama mühendis olmak isteyen tekniker yok mu? Bunu başaran harika insanlar var tebrik ediyorum, devam ediyorlar başarıyorlar onlarda mühendis oluyorlar.

öss sınavında başarılı olucam diye çalışığım odanın kotu sartları ve rutubetınden astım oldum.ben bu sartlarda gunde 6-8 saat durmadan çalışıp gunde 500-600 soruyu çözerken meslek liseli arkadaslarım deneme sınavlarında kodlama kağıdına kurtlar vadisi yazıp çıkıyorlardı sonra ek puanla zar zor bı yksek okula gıdıp ( kı onların sınavda puan yaptık dedıklerı puanı sadce kalemmi bıraksam o da yapar ) ardından ben nıye mühendis olamıyorum derse yukarda ALLAH var derim.

Meslek liselerini bu hale getirenler utansın. Eskiden seçme öğrenciler geliyordu meslek liselerine, artık hiç bir yere giremeyen başarısız öğrenciler...

her seferinde adaletsizlikten ve eşitsizlikten söz ediyorsunuz.

şunu anlamadığınıza inanıyorum

teknik eğitim mezunuyum
ben bu bölümü seçmedim bu bölüm bana seçtirildi.

şöyleki bu bölümü seçmem dahilinde, hangi okula girmek istersem isteyeyim
puanım 0,3 ile çarpılacaktı.

eğer benim puanımda "diğer okullardan mezun" meslektaşlarımla EŞİT şekilde 0,5 puan ile çarpılsaydı şu an bende ısparta SDÜ mühendislik mezunu olacaktım.

0,7 katsayı çarpanını da ben istemedim 0,3 ü de bu bölümüde.

şimdi lütfen kimse kalkıpta, ben çok çalıştım onlar çalışmadı demesin.çevrenizde gördüğünüz bir iki örnek doğrultusunda genelleme yapmanız çok yalnış.

sonuç itibari ile ben iki şey istiyorum. ADALET ve EŞİT HAKLAR

hangi liseden mezun olduğun önemli değil. sonuç itibari ile aynı sınava girilmiyormusun.
örneğin; teknik lise mezunu da 70 soru yapmıştır düz lise mezunuda 70 soru yapmıştır. lise mezunu arkadaşı mühendis yapalım teknik lise mezununu öğretmen. nerede adalet?

en azından benim için Artık iş işten geçmiştir. üniversite için seçimler yapılmış, pardon yaptırılmış, okullardan mezun bile olunmuştur.

Sayın meslektaşlatım size birsoru sorayım. yeni mezun olan bir teknik öğretmen arkadaşım (atanamayacağı belli zaten) dışarda özel sektörde iş bulmak zorunda.

hangi ünvan ile iş arasın bu arkadaşlarım.

bu bölümü seçerken

her seferinde adaletsizlikten ve eşitsizlikten söz ediyorsunuz.

şunu anlamadığınıza inanıyorum

teknik eğitim mezunuyum
ben bu bölümü seçmedim bu bölüm bana seçtirildi.

şöyleki bu bölümü seçmem dahilinde, hangi okula girmek istersem isteyeyim
puanım 0,3 ile çarpılacaktı.

eğer benim puanımda "diğer okullardan mezun" meslektaşlarımla EŞİT şekilde 0,5 puan ile çarpılsaydı şu an bende ısparta SDÜ mühendislik mezunu olacaktım.

0,7 katsayı çarpanını da ben istemedim 0,3 ü de bu bölümüde.

şimdi lütfen kimse kalkıpta, ben çok çalıştım onlar çalışmadı demesin.çevrenizde gördüğünüz bir iki örnek doğrultusunda genelleme yapmanız çok yalnış.

sonuç itibari ile ben iki şey istiyorum. ADALET ve EŞİT HAKLAR

hangi liseden mezun olduğun önemli değil. sonuç itibari ile aynı sınava girilmiyormusun.
örneğin; teknik lise mezunu da 70 soru yapmıştır düz lise mezunuda 70 soru yapmıştır. lise mezunu arkadaşı mühendis yapalım teknik lise mezununu öğretmen. nerede adalet?

en azından benim için Artık iş işten geçmiştir. üniversite için seçimler yapılmış, pardon yaptırılmış, okullardan mezun bile olunmuştur.

Sayın meslektaşlatım size birsoru sorayım. yeni mezun olan bir teknik öğretmen arkadaşım (atanamayacağı belli zaten) dışarda özel sektörde iş bulmak zorunda.

hangi ünvan ile iş arasın bu arkadaşlarım.

bu bölümü seçerken

Ben gayet iyi anlıyorum Sayın Kontaktor. Ve size sonuna kadar da katılıyorum katsayı engelleri ile ilgili. Buna zaten birşey denmiyor ve katılıyoruz. Aynı sınava giriyorsak sende benim yaptığımı yapıyorsan niye sende girmeyesin? Sonuna kadar yanınızdayım. Ama şurda da size katılamıyorum çünkü Teknik Öğretmen arkadaşlarımızın, öğretmelerimizin atamayacağı belli zaten kısmında sıkıntı var bu sorun hadi mühendis olsun da sorun çözelim değildir. Zamanında yapılan Mühendis-Öğretmenler yanlıştır. Hatadır bu hatayı şimdi yeni mezun Teknik Öğretmenler çekmektedir. Ama çözüm seçeneğiniz bence çok yanlış, zamanında yapıldığı gibi. Sonraki gelecek nesilde mühendislerin sonu aynı bu şekilde olmayacak mı? Ama olsun diyorsanız, eşitlik yine bozuluyor.

Ne olacağını kestiremiyor diye birşey yok Sayın Roksyyyyy. Ayrıca herkes kimlik sorunu yaşamıştır. Bu doğaldır ve her zaman da olacaktır. Benim çektiğim sıkıntıları da ayrıca çok az kişi çekmiştir. Saatlerce yol yürürdüm liseye gitmek için. Okumak içinde cebimde ya simit parası olurdu yada ayran. İkisini birden alamazdım! Ajitasyona gerek yok ama herkes bir şeyler yaşıyor ve nedenleri var. Ne demek anlayamıyorum sizi doktor olacak adam niye Teknik Liseye gitsin? Tabiyki var! Teknik liseden doktor çıkabilir misiniz? Mantıklı şeyler yazınız lütfen. Doktor olabilmen için gitmen gereken liseler belli. İş daha çok önceden başlıyor. Ben niye Anadolu Lisesine girdim. Cevap basit başkası yatarken ben ders çalışırdım. Başkası değişik tabirler kullanırdı hakkımda ama gerçek budur çalıştım kazandım. Ordan arkadaşımızın dediği gibi günde en az çözdüğüm soru sayısı 650 idi(pardon ama başkaları gezme tozma peşindeydi). Eee noldu, nerde eşitlik? Sen çalışmadan herşeyi iste, bende bu yıllarımı çürütmüşlükle bişey olamıyim mi? Bunu mu istiyorsunuz? Teknik eleman olmuşsan alan dersleri dışında başarısızdın demek ki bu okula gelmeden önce(bu eskiden değişik olabilir). Ben miyim suçlu? Öyle bir konuşuluyor ki anlayamıyorum. Ne hazmedilemiyor vallahi anlayamıyorum. Ben alttan yetiştim ben mühendis olmalıyım o zaman diyorsun. Ama malesef sistem bu şekilde tekniker yetiştiriyor. Ama mühendis olmak isteyen tekniker yok mu? Bunu başaran harika insanlar var tebrik ediyorum, devam ediyorlar başarıyorlar onlarda mühendis oluyorlar.

Bu söylediklerim zaten 30-40 yıl önce oluyormuş.
Yani Teknik liseden doktor çıkma olayı.
Bahsettiğiniz durumla uzaktan yakından alakası yoktur yazdıklarımın.
Lütfen yazdığım yazının içeriğini okumadan ve kafadan sallayarak cevap vermeyin.
Daha fazlasını yazma gereği duymuyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Açıklamamdan sonra utanıp imzanızı değiştirme ihtimalinize karşı önlem için prtscreen yapıp ekleme gereği duydum :D

Yazdıklarınızın hepsi imzanında belirttiklerinizle birlikte hayal mahsulü. Aşağıda kimlerden ve ne için +pop aldığımı göreceksiniz. Ayrıca verdiğim +pop'ların sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Saçma sapan iddalarda bulunmaktan vazgeçin, varsa bilginiz buyrun paylaşımda yorumlarda bulunun bileğinizin hakkıyla +pop kazanın, bu konuda da, mühendislerin kazanılmış haklarına olan yersiz saldırılarınızada son verin.
EMO'dan teknoloji fakültelerine dava! konusunda aldığım +pop sayısı 2 tanedir bunun birini ülkenin yöneticilerini açık yüreklilikle eleştirmemdeki cesaretimden dolayı pioneer5900'dan ikincisi ise teknik öğretmen olduğu halde bazı öğretmenler gibi çakma ünvanlar peşinde, kazanılmamış hak peşinde koşmayıp çalışarak mücadele edip mühendislik eğitimini yurtdışında tamalayan Sn volcanoos'dur.

Bu söylediklerim zaten 30-40 yıl önce oluyormuş.
Yani Teknik liseden doktor çıkma olayı.
Bahsettiğiniz durumla uzaktan yakından alakası yoktur yazdıklarımın.
Lütfen yazdığım yazının içeriğini okumadan ve kafadan sallayarak cevap vermeyin.
Daha fazlasını yazma gereği duymuyorum

Sayın Roskyyyyy teknik liseden doktor çıktığını ilk ben yazmadım zaten okumuyorsunuz ki. Bunun olmadığınıda söylüyorum. Yazıların tamamını okuyor musunuz? Ve yaşınız doğruysa hala okuyorsunuz. Doğru mu? İş hayatınıza atılın bir, daha sağ duyulu olacağınız ümidindeyim. Yada boşuna uğraşıyoruz. Hangimiz öğretmen anlamadım. Sayın Kontaktor gibi sorunlardan bahsetmiyorsunuz. Ben Sayın Kontaktor üyemiz gibi Öğretmenlerimizin sorunları için gelir Ankara'da eylemlerine katılırım. Ama sizin gibi düşünenlere asla pay vermem! Korkun alçaklar ne demek? Hala akıllı düşünemiyorsunuz diyorum...Üzüldüm doğrusu. Sizin herşeyi bilmeniz harika, benim projelerede bir el atsanız çok iyi olacak...Malumunuz tabela mühendis ama içi boş değil mi? Sanırım diğer mühendis ve öğretmenler sizin talihsiz açıklamalarınızı üzülerek okumakta...

Bu ne şiddet,Bu ne celal arkadaşlar?
Allahıma çok şükür ne yaptığımdan utanıyorum ne de yazdıklarımdan utanıyorum.
Akıl yaşta değil Baştadır.
İçi boş mu dolu mu sizene artık sizi ilgilendirmeyen şeylere çok dalmayın.
Kafayı bozacaksınız yakında TEKNOLOJİ MÜH. :D
komiksiniz yaaaa

Bu ne şiddet,Bu ne celal arkadaşlar?
Allahıma çok şükür ne yaptığımdan utanıyorum ne de yazdıklarımdan utanıyorum.
Akıl yaşta değil Baştadır.
İçi boş mu dolu mu sizene artık sizi ilgilendirmeyen şeylere çok dalmayın.
Kafayı bozacaksınız yakında TEKNOLOJİ MÜH. :D
komiksiniz yaaaa

Ulan sizden çakma teknoloji mühendisi değil profesör çıksa ne yazar sizin gibi insanlardan vatana millete hayırlı evlat çıkmaz. Siz anca ahlaksızca ve terbiyesizce yazılar yazan klavye delikanlılarısınız ! ******************

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri