Teknik Öğretmenler Ne Yapıyor, Nerede Çalışıyor!

ben kocaeli üniversitesi elektrik öğretmenliğinde okuyorum burdan mezun olunca özel bir şirkete girersem konumum ne olur cevap yazarsanız sevinirim

Erdinc gündüz
sanayi odası eğitim merkezi
çiğli aosb izmir
1972 etyöokulu ankara mezunu emekliyim

teknik öğretmenler sanayide 2 yıllık bitirmiş bi adamla aynı konumdamı çalısıyoo

Bi teknik öğretmen arkadaşımızın durumundan bahsetmek istiyorum.2004 yılı mezunu olan ve fakültede (koutef elektrik öğrt.) derecesi olan bir öğrenci mezun olduğunda askerliğinide yapınca ford da mühendis alımı ilanını gorunce hemen başvurmuş.Mülakata cağrılınca sen öğretmensin mühendis değilsin denildiğinde ''Ben kendime güveniyorum.Mühendisliklerden farklı ders görmedim ki'' demiş.Anında işe almışlar.En son duyduğumda yurt dışında bi yere gondermişler.(ingilizce bilgisi az)

bunu biliorum ama olay söle tam olarak o kişi stajer olarak forda gidiyo orda bi proje hazırlıo enerjı tasarrufu ile ilgili bunlarda projeyi inceliyince 75000€ yıllık enerjı tasrrufu oluyo diye bu kişiyi oraya almışlar bunu hocalarımız anlattı koüde

Yok yaaa bu farklı cengiz deniz adında biri.Senin dediğini ben de biliyorum ama bu farklı kişi...

baktım öğretmen olamıyorum kendi işyerimi açtım

öğetmenlikten daha iyi

iş yerinde elektrik - bilgisayar- uydu- beyaz eşya - güvenlik sistemleri -kamera işlerini yapabiliyorum imkanı olana tavsiye ederim bu işe başladığımda 6.000 lira kadar sermayem vardı 4.500 lira işyeri boya badana ve raf sistemlerine para vermiştim 1500 ytl sermaye ile 3 sende 30000 liralık bi sermayeye ulaştım tüm teknik öğretmenlere hayatında başarılar dilerim

işyerini açmadan önce devlet kapısına çok başvuruda bulundum ama öğretmenlik diplamasını hiç bir statüye sokmuyorlar

selam gerçekten çok haklısınız. ben de özel de iş arıyorum şu an. teknik öğretmenim. ama zor gerçekten. siz iyi bir şekilde firmanızı kurmuşsunuz. belki tanıdığınız bildiğiniz firmalar vardır. bana yardımcı olabilir misiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu sene tef 4. sınıfını bitirdim, alttan dönem başı birer ders kaldı. ( Enerji İletimi 1 ve 2 ) Muhtemelen seneye Şubat ayında mezun olabileceğim. Aynı zamanda 2009 Aralık'ından beri bir mühendislik firmasında teknik eleman olarak çalışmaktayım şükürler olsun. Bu yılı bu şekilde geçirmeyi planladım. Okulun uzamasının da bir bakıma iyi olduğunu düşünüyorum. Eksiklerimi tamamlayacağım bir yıl olacak ve seneye kısmetse Bosna'ya mühendislik tamamlama eğitimi almak için gitmeyi planlıyorum.

Bütün meslektaşlarıma hayatlarında başarılar.

Herkese selamlar.
Ben Altuğ Önal , Marmara Ünv. Tek. Eğit. Fak. 1996 mezunuyum. Su anda İstanbul Maçka Akif Tunçel End.Mes.Lisesinde çalışıyorum. 11. sınıfta Otomasyon dalını okutuyorum.

hocam selamlar ben sizden otomasyonu nasıl öğreneceğimi ve alternatrlere megegr testinin nasıl yapılacağını sormak istiyorum beni bu konuda bilgilendirirseniz emin olunki çok makbul bir iş yapmış olursunuz saygılar hürmetler allaha emanet sağlık ile mutlu kalınız

Forum istatistikleri

Konular
128,404
Kullanıcılar
450,302
Son üye
mel112

Yeni konular

Geri