Laser cutter bilgi

Merhaba forumdaşlar.
Platforma yeni üye oldum.
Home made cnc ve laser makineleri üzerine yazılan tüm makaleleri takip etmeye çalışıyorum.
Şu anda iki proje üzerinde yoğunlaştım.
50*75 işleme alanına sahip bir cnc router yapıyorum. Eski model teknik ressam olmamdan dolayı tüm çizim ve hesaplamaları kağıt üzerinde gerkekleştirdim ve yaptığım imalat sorunsuz ve firesiz olarak vücuda geliyor yavaş yavaş. yakında imalat ve montaj resimlerini paylaşırım.
Bu arada ikinci bir konu olarak laser gravür cihazlarına merak sarmaya başladım.
Eleksmaker a3 pro 5.5W bir cihaz buldum. satıcının söylemine göre mdf ve ahşabı kesme özelliği varmış.
@uğur şirin arkadaşımız aynı ürüne sahipmiş ama forumdan ayrılmış galiba ulaşamadım.
bu ürüne sahip olupta kullanan varsa ve özelliklerini anlatabilirse çok sevinirim.
kafamdaki soru işaretlerini çözmeden 3000 tl gibi fiyatı olan bir oyuncağı almak çok cazip gelmiyor.
herkese iyi forumlar.

Merhaba projelerinizde başarilar dilerim benim bu konuda fazla bir deneyimim yok fakat makina ressami bir arkadaşim lazer makina yapmisti balsa ağacini rahat kesti 3mm kontrayi uzerinden üçüncü gecişinde kesmeyi başarmişti lazeri 2 watlikti galiba.

@Ragıp Sarı bey bilgi için teşekkür ederim. Bende bayağı bir video izledim you tube da. 3000 mw lik lazerle 4 ve 5 mm balsayı çok rahat kesiyorlar. bende zaten genellikle balsa çalışacağım. aldığım cihazın bu iş için yeterli olduğunu düşünüyorum. bekliyorum bakalım. Gelince çalışmalarla ilgili bilgi ve görselleri buradan paylaşırım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri