Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Eğitimi (Int. University of Sarajevo)

Bellek 3 öncelikle tebrik ederim. Bu sene talihsiz bir şekilde ÖSS sınavınn başvurusunu kaçırdığım için İUS u kaçırdım. bendemakine müh. tamamlama için istiyorum. Bulgaristan a 1000 eur ile danışmanlık ücreti vermiştim son anda vazgeçtim gibi, biliyorsunuz bulgaristan da YÖK denklik sıkıntısı var. Bende seneye ius u düşünüyorum , öncelikle ingilizce muaiyet için ielts 6.0 istediğini duymuştum. sen nasıl yaptın, ingilzice seviyesi, . 1 yılda bitebilecekmi bu iş. ben eşimi çocuğumu bırakıp da gitmeyi planlıyorum. hayatımdan 1 seneyi sileceğim ancak güzel günler için olacak tüm çabalarım. bilgi ve yaptığın işlemlerden adım adım bahsedebilirmisin?. transkripti ne zaman gönderdin?derslerden ne zaman muaf oldun yada ne zaman okul ile iletişime geçtin?, cep no verebilirsen konuşmak istiyorum. detayları vs. teşekkürler

Mesaj sayısından özel mesaj atamıyorum , benim 1 yılda tamamlayı halletmem gerekiyor, ingilizce hazırlıktan muafiyet olabilmem için ieltsten kaç almam gerekiyor bilginiz varmı?, ingilizce muaafieyt sınavını geçmek zormu?, bazı teknik öğretmen arkadaşlar 1 yıl hazırlık okumuşlar, 2 aylık kurs için hangi seviyede olmam gerekiyor, bilgi verebilir misiniz,

öncelikle ben daha okula gitmedim. Orada okumuş arkadaşlar hazırlık atlama sınavını zorluğu hakkında bilgi verirlerse memmun oluruz.
hazırlık hariç 1 yılda bitiriliyor. 2 alık yaz okulu kursu için intermediate seviyesinde olmanız gerekliyor diye biliyorum. Ielts hakkında bilgim yok , forumu baştan sona okursanız bu konu hakkında iyi derecede bilgi sahibi olursunuz. Ayrıca hazırlık atlama sınavı hakkında bilgiyi IUS' nin internet sitesinden alabilirsiniz.

Bellek3 öncelikle hayırlı olsun.Ygs ve lys kaç doğru kaç yanlış yaptın ve kaç puan geldi totalde? Kısmet ederse bende 2013 için ius elektrik-elektronik tamamlamayı düşünüyorum.İnş. herşey gönlümüzce olur.Sorumu cevablarsan memnun kalıcam.Herkese iyi bayramlar

Bellek 3 , merhaba ;

Netlerine baktığımda şimdiki sisteme göre güzel puan tebrikler. yerleşmek için öss çalışmaya vakit ayırdınmı, ne kadar ayırdın , nasıl hazırlandın, yada hiç hazırlanmadan mı girdin. Önümümüzdeki sene için şimdiden çalışmaya başlamak gerekirmi, tecrübelerini paylaşabilirmisin,

Teşekkürler

Bellek 3 birde rica etsem YGS netlerini paylaşabilirmisin,

öncelikle sınav sistemi hakkında bilgi edinmenizi öneririm. Mf4 puanı için hangi derslerden yapınca daha fazla puan getiriyor bunlara bakmak lazım. Hazırlanma aşamasında ise ben sanayi de 8:30-18:00 arası çalışıyordum. Arada sırada akşamları eve gelince ve hafta sonları hangi konularda eksiklerim varsa onlara bakıyordum. Tavsiyem lys de matematik ve fizik ve geometri de eksik konularınıza biraz bakmanız olur yani bir kaç deneme çözülse yeterli gibi...
Ancak ben makine mühendisliğini kazandım. Diğer bölümler için bir şey söyleyemem.

Hocam bana ozel den telefon numaranı gonderır mısın.. engel var bız de.. ozel den maıl atamıyoruz...

Merhaba arkadaşlar. Belki cevaplanmıştır ama yinede cevaplarsanız benim gibi raslayamayanlar için iyi olur. Sarayevo Üni. de burs imkanından yararlanabiliyormuyuz %25-50 şeklinde?

Birde Bellek3 hocam senin MF4 puanın ham puanın sanırım 197,26 okul puanı eklenirken 0,62 ile çarpılıpmı ekleniyor 244,21 olmuş. Geçerli olan puan 244lü olan değil mi?

Son düzenleme:
evet geçerli olan puan 244. Ösym ile %25-50 burslarla yerleşebiliyoruz.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri