Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Eğitimi (Int. University of Sarajevo)

Yani diyorsunuz ki sat sınavı poblem olabiliyor .sayın mexico sizde herhalde denklik alırken çok zorluk çektiniz değil mi?

evet denkliği aldık ama volcanoos ve diğer 4-5 arkadaş grubu olarak çok sıkıntılı bir süreçten geçtik sat a gelince ;biz sat da sıkıntı yaşadık keza sade öss li olanlarda yaşadı ilerde de yaşanır ancak ösym tarafından yerleşen arkadaşların sıkıntı yaşayacağını zannetmiyorum ama dediğim gibi yine de hem yök hem de ius yönetiminden bilgi almaya çalışın detaylı olarak çünkü her an her şey değişebiliyor ki biz de bu değişimin kurbanı oluyorduk az kalsın.

Yani diyorsunuz ki sat sınavı poblem olabiliyor ...

Bende bu sene haziran ayında ius'den mezun oldum. Mezun olmadan önce rektörle denklik konusunu konuşmuştuk. Yeni gelecekler için Öss ile yerleştirilenlerde denklikte sorun olmayacağını ama sat'la gelenlerin sts2 sınavına girmeleri gerekeceğini söylemişti. Şuan bizim durumumuz bile tam olarak belli değil...

Ne ilginçtir tamamlanan programdan alacağın sertifika tek başına önemli ve geçerli olması gerekirken girştegirilen sınava ehemmiyet veren bir kafa nasıldır bu iş ya
Artık Yök ünde Ösym ninde yapılandırılması şart oldu.

arkadaşlar öncelıkle forumdakı tum yorumları okudum .. bende makına öğretmenıyım bu unvanı almak meslekı yasantımız ınanılmaz buyuk bır artı olacak.. ben dun yök'e mail attım muhendislik tamamlama programının denkliği yoktur diye cevap geldi.. bu gun tekrar görusmeye gıdıcem.. bakalım yüz yüzede bişey değişecek mi..!! bir de bitirip gelen arkadşlar iş bulmada herhangi bir sıkıntı cekiorlar mı.. ? sanayinin nu konuda ki yaklaşımı ne ... sanırım bende seneye öss ile gidicem..seneye bosnada görüşmek üzere.. !!

arkadaşlar bende tef mezunuyum ve müh. tamamlama yapmak istiyordum ama yök başkanı teknoloji müh. ünvanını eski teflilere de vereceklerini söylemesi üzerine vazgeçtim. teknoloji mühendisliği ile elektrik mühendisliğinin ne farkı var diye araştırdım biraz ama pek birşey bulamadım. hatta hiç farkı yok gibi. o kadar sıkıntı çekmeye ve para harcamaya gerek yok diye düşünüyorum ne dersiniz?

arkadaşlar bende tef mezunuyum ve müh. tamamlama yapmak istiyordum ama yök başkanı teknoloji müh. ünvanını eski teflilere de vereceklerini söylemesi üzerine vazgeçtim. teknoloji mühendisliği ile elektrik mühendisliğinin ne farkı var diye araştırdım biraz ama pek birşey bulamadım. hatta hiç farkı yok gibi. o kadar sıkıntı çekmeye ve para harcamaya gerek yok diye düşünüyorum ne dersiniz?

sen bundan emın mısın ? kaynak gösterebilirmisin bu konuda teknoloji mühendisliğinin eski teflilere verileceğinden..

Ceki, iyi güzel haber ama bize düşen sanırım mümkün olduğunca eski mezunları haberdar ederek birlikte hareket ederek YÖK Başkanı ve bu iyi niyette olanlar görevlerinde iken bu adımların atılmasını sağlamaktır. Bu günden tezi yok ne kadar eski mezun TEF li varsa facebook, e-posta vb yollardan bilgilendirerek gerekli girişimlerde bulunmalarını sağlamalıyız!.. Bizim en büyük hatamız susup oturmak ve birçoğumuzun yetkililere bir tek e-posta bile atmamasıdır... Bunu değiştirelim artık!..

Ceki, iyi güzel haber ama bize düşen sanırım mümkün olduğunca eski mezunları haberdar ederek birlikte hareket ederek YÖK Başkanı ve bu iyi niyette olanlar görevlerinde iken bu adımların atılmasını sağlamaktır. Bu günden tezi yok ne kadar eski mezun TEF li varsa facebook, e-posta vb yollardan bilgilendirerek gerekli girişimlerde bulunmalarını sağlamalıyız!.. Bizim en büyük hatamız susup oturmak ve birçoğumuzun yetkililere bir tek e-posta bile atmamasıdır... Bunu değiştirelim artık!..

evet haklısın facebook'ta bir grup kuralım oraya davet edelim arkadaşlarımızı..

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri