Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Eğitimi (Int. University of Sarajevo)

Ve uzun mücadeleden sonra nihayet hakkımız olan denkliği aldık; emeği geçenler başta volcanoos ve diğer arkadaşlarımıza teşekkürler.Darısı diğer tüm tefli arkadaşların başına.

bende evraklarımı bugün aldım. daha önce süreç devam ettiğinden dolayı bilgi yazmamıştım.

ilk kez ocak ayında denkliğimizin ne zaman çıkacağını öğrenmek için telefonla aradığımızda bize sts ye gireceğimizi belirttiler. tabi biz inanmadık şaka yapıyorlar sandık. 6 kasım 2010 da değişen yönetmelik den dolayı bizim sts 2. aşama sınavında başarılı olduktan sonra denlik alabileceğimizi belirttiler. denklik birimi srumlusu hülya pişiriciye bir türlü telefon ile ulaşamadık, hep yardımcısı ışıl hanımla görüştük. o da elinden bişiy gelmedğini kararın değişmesinin çok zor olduğunu söyledi. daha sonra ankaradaki arkdaşımız hülya pişirici ile görüştü ve kararın yök hukuk müşavirliğine sorulduktan sonra alındığını belirtti. tabi biz yök hukuk müşavirliğindeki avukat ile de görüştük, avukat bu şekilde bir karar alınamayacağını haklı olduğumuzu belirtti :) . bu sırada sts tebilgatları bizlere ulaştı ve durum resmi olarak kesinlik kazanmış oldu. biz de bu süreçte yök, cumhurbaşkanlığı, başbakanlık, akim, tbmm gerekli her yere dilekçe yazdık. fakat yazdığımız dilekçeler ışıl hanıma ulaşıyor ve onun masasında bekliyordu. ışıl hanım daha sonradan yöke giden bir arkdaşımıza, bizlere söylemesini ve daha fazla dilekçe yazmamamızı söylemiş ve yazdığımız tüm dilekçeleri masasında göstermiş :). sts tebligatları yapıldıktan biz halen aramaya devam ediyorduk yökü ve bizim aramalarımızdan bıkmışlardı. tebligatların bize sts başvuruluarı yaklaştığından dolayı gönderildiğini ve durumun netlik kazanmadığı belirttiler. bizde sts son başvuru tarihine kadar beklemeye karar verdik ve avukatlar ile görüştük. avukatlar da hazırdı ve her şeyin bizim lehimize olduğunu belirttiler. durum mart ayının son haftasında da netleşmedi ve sts başvurumuzu da yaptık. nisan ayının ilk haftasında ise bizi telefonla arayıp sts ye girmemize gerek kalmadığını belirttiler. tabi okul tarafından da müdahaleler oldu ve rektör bey gidip görüştü. tabi bunların hepsi bizim baskılarımızla oldu. öyle ki okuldan mezunların isimlerini istedikleri faks bile bizim rektörü 3-4 kez aramamızla gönderildi. bu süreçte herkes çok emek verdi ve çok yıprandık ve hakkımızı da çok zor da olsa aldık. diğer mezunlara allah kolaylık versin diyorum...

Geçmiş olsun, hayırlı olsun :)
Bakalım bizde 1 hafta sonra IUS'dan mezun olacağız denklik konusunda umarız sizinki gibi bir sorunla karşılaşmayız.
Tekrar hayırlı olsun, darısı başımıza

hocam ben de yazılmayı düşünüyorum toplam masrafınız ne olmuştur aşağı yukarı sanırsam bir sene eğitim görülüyor Kocaeli Tef Elektronik öğretmenliği mezunuyum yardımcı olursanız çok sevinirim...

masraf sana bağlı benim masrafım 22-23 bin tl oldu. 15-20 bin arasına da çıkabilir...

Geçmiş olsun, hayırlı olsun :)
Bakalım bizde 1 hafta sonra IUS'dan mezun olacağız denklik konusunda umarız sizinki gibi bir sorunla karşılaşmayız.
Tekrar hayırlı olsun, darısı başımıza

darısı sizin başınıza umarım bu tür sıkıntıları sizler yaşamazsınız

Denklik alan arkadaşlara tekrar hayırlı olsun. Bosnadaki arkadaşlarda umarım denklik konusunda problem yaşamazlar.

Merak ettiğim konu denklikte problem yaşamamak için lys-öss neyse doğru ismini bilmiyorum her sene değiştiğinden :) onlamı bu bosnadaki üniye kayıt yaptırmamız gerekiyor. SAT sınavıyla kayıtta denklik için STS ye girmemiz gerekiyor sanırım.

Birde Bulgaristandaki ünide denklik konusunda problem yaşanıyormu. Yakınlık açısından daha makul gibi görünüyor Bulgaristan...

Şuan için mantıklı olan öss ile yerleşmek gözüküyor ama yinede kesin birşey yok bildiğim kadarıyla.
Gabrovo'nın daha geçen yaz sorduğumda denkliği yoktu sts2'e girmek gerekliydi. Zaten orada toplamda yaklaşık 3 ay kalınacağı için direkt denklik almak imkansız gibi duruyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri