Tek Faz OG Kesici Var mı?

lovere3

Üye
Arkadaşlar OG kesicilerin tek faz için olanı varmı. yada özel üretimle tek faz için yapılabilir mi.Birde OG Kesiciyi 200m uzaktaki santral odasından açıp kapatmak için ne yapmak gerek.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
tek fazı geçirirsin olur sana tek fazlı ayrıca mekanik kurma haricinde butonla kuruluyorsa veya düşürülüyorsa buton için kablo çekiceksin

Ben tedaş da çalışıyorum bizim şirkette kullandıgımız sistemle istersen dünyanın öbür ucuna git yine kumanda edebilirsin yani onlıne sistem kullanıyoruz internet agı üzerinden tabiki bu pahalı bir sistem ama 200 metre mesafe için en uygunu kablolu erişim olacaktır arkadaşın dedigi gibi

Ayrıca kesicinin rolelerini bulundugun mesafeye koyarsan açmasını kesmesini yaparken bir arızayla karşılastıgında sebebini görebilir ve rolelleri rresetlemen gerektiginde oturdugun yerden resetleyip tekrar enerji verebilirsin

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben tedaş da çalışıyorum bizim şirkette kullandıgımız sistemle istersen dünyanın öbür ucuna git yine kumanda edebilirsin yani onlıne sistem kullanıyoruz internet agı üzerinden tabiki bu pahalı bir sistem ama 200 metre mesafe için en uygunu kablolu erişim olacaktır arkadaşın dedigi gibi

Ayrıca kesicinin rolelerini bulundugun mesafeye koyarsan açmasını kesmesini yaparken bir arızayla karşılastıgında sebebini görebilir ve rolelleri rresetlemen gerektiginde oturdugun yerden resetleyip tekrar enerji verebilirsin

Scada sisteminden mi bahsediyorsunuz ?

154kV ve 380kV sistemlerde TK'lı ve TK'sız dedigimiz kesiciler kullanılır. Bunlardan TK'lı oalnlar tekrar kapama mekanizması olan kesicilerdir. Yani fazın birisinde arıza meydana geldiginde sadece bu faza ait kesici mekanizması acıp kapatır bu esnada enerjide bir kesinti oluşmaz.

Sn.lovere3,standart bir kesicinin bir kutbunu kullanabilirsiniz.İcatlama bir işle uğraşıyorsanız ucuz bir çözüm arıyorsanız.Hasar görmüş ama bir kutbu ve mekanizması çalışır durumda olan çıkma kesicide bulabilirsin.Kumandasına gelince kablolu, RF li,kablolu telefon hattı ile ve GSM telefon hattı ile hatta internet bağlantısı ile kumanda etmek mümkün.

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri