Tek Faz Daire Gerilim koruma

İyi Günler arkadaşlar benim sorum şu ; benim tek katlı müstakil bir dairem var dairem tek faz ile yani mono sayaç ile çalışıyor. sokakta bulunan direkten evime hat geliyor sayaca girmeden evvel bir adet sigorta var sonra sayaç sayaçtan sonra ENTES - GKRC-M2 marka model tek faz gerilim koruma rölesi var onun yanına kontaktör onunda yanına bir adet kaçak akım koruma rölesi koydum. Tesisat sorunsuz çalıştı bi 10 gün sonra klima taktırdım taktırdıktan sonra klima açtım klima 3 saat kadar çalıştıktan sonra gerilim koruma rölesi yandı , 105 tl karşılığında tekrar gidip yenisini aldım oda yandı .sizce sorun nedir? neden röle yanıyor. . Yardımcı olabilecek mühendis ler yada ustalar varmı?
_20180715_101432.JPG

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Evin tüm akımı gkr üzerinden geçiyor bu çizimden anlaşılan o.
Kontaktör yanlış bağlanmış.
Hocam bu çizimi yapan, bu sitedeki ELEK MÜH. Kullanıcı isimli bi hocamız .

Ayrıca klima bağlanmadan önce problem yoktu, bağlandıktan sonra gkr yandı - bozuldu.
Peki nasıl yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

Gerilim korumanın 1 numarasından çıkan kabloyu sadce kontaktörün bobin ucuna bağlayınız. Kontaktörün 1 numarasına da direkt olarak sayaçtan gelen fazı bağlayınız başka bir değişikliğe gerek yok. Klimanın çektiği akım ile birlikte gkr nin kontakları dayanmadı muhtemelen.

Ekli dosyalar

• Inked_20180715_101432_LI.jpg
    Inked_20180715_101432_LI.jpg
    655.2 KB · Görüntüleme: 59
Gerilim korumanın 1 numarasından çıkan kabloyu sadce kontaktörün bobin ucuna bağlayınız. Kontaktörün 1 numarasına da direkt olarak sayaçtan gelen fazı bağlayınız başka bir değişikliğe gerek yok. Klimanın çektiği akım ile birlikte gkr nin kontakları dayanmadı muhtemelen.
Hocam size nasıl ulaşabilirim?

Doğru bağlantıyı arkadaşımız paylaşmış

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri