Tedaş tan kaynaklı harmonik - dalgalanma

RGKR'nizi DC besleyebiliyorsanız öncelikle DC besleyin. Ancak herhalükarda harmoniklerinizi bilmek gerekiyor. Kompanzasyon akım trafosuna seri bir şekilde harmonik ölçüm yapan pano tipi enerji analizörüde bağlayabilirsiniz takip için. Sisteminiz rezonansada giriyor olabilir bu nedenle sigortalarınız atıyor olabilir, dolayısıyla bir şekilde ölçüm yapmalısınız.
rgkr sini belemesini dc yapabiliriz lakin rgkr sine 3 faz girişinde ani yükselmeler olursa rgkr si yine yanmaz mı ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bu röleden çok kullandık.Besleme ile ilgili
hiç şikayetimiz olmadı.Sizdeki sorunun
farklı olduğunu tahmin ediyorum.İhtiyaç
duymadığımız için kullanmadık,ancak,rö-
lede harmonikle ilgili ölçüm bilgisi olduğu-
nu sanıyorum.Yaklaşıkta olsa,itibari değer
ler görebilmeniz gerekir.Hatta,harmonikle
ilgili koruma set değerleri olduğunuda
tahmin ediyorum.

Bu röleden çok kullandık.Besleme ile ilgili
hiç şikayetimiz olmadı.Sizdeki sorunun
farklı olduğunu tahmin ediyorum.İhtiyaç
duymadığımız için kullanmadık,ancak,rö-
lede harmonikle ilgili ölçüm bilgisi olduğu-
nu sanıyorum.Yaklaşıkta olsa,itibari değer
ler görebilmeniz gerekir.Hatta,harmonikle
ilgili koruma set değerleri olduğunuda
tahmin ediyorum.
gerilimin ani yükselmesi ile ilgili bir sorun varsa pus mi kullanmalıyız çünkü sıklıkla O.G sigortalarida atiyor

-OG de Parafudr koruyucunuz varmı ?
- Sigortalar uygun amperajdamı ve kalite ile
ilgili bir sorun olabilirmi ?
- İnter Teknik ve Elimsan sigorta denedi-
nizmi ?
- Sigorta patronları yeterli sıkılıktamı ?
- pus nedir ?

Son düzenleme:
Eğer sorununuz Şebeke kaynaklı ise Aktif Filtre kullanmanız gerekiyor. UPS kullansanız dahi Filtresi olmazsa UPS de bozulabilir.

Önce işi iyi bilen firmalara ölçüm yaptırıp rapor hazırlatmalısınız. 800 kW fazla bir yük değil sadece sizi etkileyen harmonikler için filtre yapılır bu da 10 kW ta olabilir 50kW ta. Ben 100 kW ı geçmeyecek bir filtre ile işin çözüleceğine inanıyorum.

Ama bu kadar rahatsız edici harmonik, parazit .... her ne ise sizin bulunduğunuz hattaki bütün abonelerin problem yaşamasına neden olmalı. Şebeke kaynaklı olduğuna emin misiniz. OG Hattınız kirli şebekeye mi bağlı bilerek mi böyle bir hattan enerji alıyorsunuz o zaman sizde harmonik üretmelisiniz.

Eğer normal bir şebekede iseniz Elektrik kurumuna başvurun. Temiz hat sağlamak onların vazifesi. Hattı kirletenlere filtre taktırsınlar.

Eğer sorununuz sadece kompanzasyonda ise çözüm farklı olabilir. Sizde harmonik üreten makineler varmı. İndiksüyon fırını gibi.

Forum istatistikleri

Konular
128,290
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Geri