mehmet95

Üye
ABB Elektrik Harmonik Filtre Sistemleri

İÇİNDEKLER:

HARMONİKLER

Harmonik Nedir
Harmonik Seviyeleri
Harmonik Sebepleri
Harmonik Kaynakları
Rezonans
Harmonik Filtrasyon
Harmonik Kaynaklı Reaktif Güç Bedeli
Reaktif Güç Bedeli Örnek Uygulaması
Harmoniklerin Etkileri
ABB HARMONK FLTRE ÇÖZÜMLER
ABB Kontaktörlü Du-Tuned Filtreli Kompanzasyon
ABB Tristörlü De-Tuned Filtreli Kompanzasyon

ABB ALÇAK GERLM HARMONK FLTRE ÜRÜNLER
CLMD A.G. Kondansatör
Harmonik Filtre Sistemleri çin CLMD 33S
A.G. Harmonik Filtre Reaktörü
RVT Reaktif Güç Kontrol Rölesi
RVC Reaktif Güç Kontrol Rölesi
THYRICON Tristör Modülü
ABB O.G. HARMONİK FİLTRE SİSTEM

AKTİF FİLTRE
Aktif Harmonik Filtrelerin Yapısı
Aktif Filtrenin Çalısma Prensibi
Ters Fazda Akım Üretici
Kontrol Sistemi
ABB Aktif Filtreler

Ekli dosyalar

• ABB_KATALOG_Enerji_Kalitesi.pdf.rar
    2.7 MB · Görüntüleme: 33
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bu konuda farklı bir markanın harmoniklerle ilgili dökümantasyonunu aşağıdaki ekten temin edebilirsiniz.

Alçak Gerilim Kompanzasyon Çözümleri ve Harmonikler (Merlin Gerin)

Ekli dosyalar

• kompanzasyon_ve_harmonikler.pdf.rar
    651.3 KB · Görüntüleme: 28
arkadaşlar selam. benim şöyle bir problemim var. bir fabrikada üretim mühendisiyim ve alternatif akımla çalışan üretim hatlarımız var motorlarımız 400kva gücünde. bu güçle çalışan hatlarda alternatif akım kullanmanın yanlış olduğunu doğru akım kullanılması gerektiğini savunuyorum. son 2 haftadır bu hatların invertorleri sürekli patlayarak makinelerin ani duruşlarına neden oluyor. yapılan kontrollerde hem akımdan hemde gerilimden kaynaklanan harmoniklerin varlığı tespit edildi. bu durumda kullanacağımız filtreleme sistemi ne tür olmalıdır. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Harmonikten kaynaklanan problem olduğuna eminsen analizör bağlayıp bir gün boyunca harmonik değerleri kaydedebilirsin lokal kompanzasyon ve ölçtüğün harmonik değerlerine göre pasif veya gerekiyosa aktif filtre kullanırsın ama detaylı mühendislik çalışması gerekir diye düşünüyorum motor güçlerin invertere uygunmu ayrıca.

Dostlar TeŞekkÜrler Harmonİk Problemlerİ Konusunda Voltaj Ve Akim Bozulmalarinin YarattiĞi Etkİlerİ Gİderme Konularinda PayalŞimlariniz Varmi Şİmdİden TeŞekkÜrler Herkese Kolay Gelsİn

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri