Tavan vinç motor

Ahmet5800

Üye
Sa şimdi tersaneye kurmak için tavan vinç geldi arkadaslar vinçde 4 adet etiketini attıgım motordan var ve herseyi hazır uzerinde panosu ve 4 motor arasında soketlerle baglantı var sorum su sadece besleme kablo cekip enerjisini verdiğimde bu sıkıntı olur mu yok yapocagın baska seyler var mı ?

Ekli dosyalar

• DSC_0300.JPG
    DSC_0300.JPG
    271.9 KB · Görüntüleme: 45
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sıkıntı olur çünkü çalışmaz. bir vinçi kurup çalıştırmak için iki yol var.
1- vinçin montaj ve kulanma kılavuzunu okuman ve ona göre çalıştırman.
2- o vinçten anlayan birisinin devreye alması.

Driver yoksa motorlar yıldız bağlı olmalı kontrol et. Driver varsa üçgen bağlı olup çıkış fazlar arası 220v olmalı.

Ustam herseyi hazır vincin hazır olarak ustunde kurulu geldi motorlar arası soketlerıde numaralandırılmıs şekilde aldım motorlara bagladım vinc sıfır degil ikinci el daha once calısan vin kılavuz filan ortada yok vincin panosunda sadece besleme kablosu eksik enerji verilmesi lazım durum ama ben genede danısmak istedim

Demek istediğim vincte bulunan panel bu ve cıkıs soketleri resim 2 de motor bu panel cıkısını alıp soketi takıyosun içini açtım ucgen baglı motorlar

Ekli dosyalar

• DSC_0286.JPG
    DSC_0286.JPG
    187.1 KB · Görüntüleme: 29
  • DSC_0292.JPG
    DSC_0292.JPG
    162.5 KB · Görüntüleme: 29
Üçgen olmaz sakın ha Verdiğin motor etiketine iyi bak aman dikkat...
Delta 220v Star 380v

Benimde anlamdıgım bu bu sekilde calısıyomusum vinç hazır diye elletmiyo patronlar patlatcaklar motoru

Benimde anlamdıgım bu bu sekilde calısıyomusum vinç hazır diye elletmiyo patronlar patlatcaklar motoru

Başka yerde driver vardır fazlar arası 220v çıkışı vardır çalışır. Dikkatli ve uyanık olmak lazım.

O zmn ustam yani benim bakmak gerekn vincte driver var mı diye dimi?

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri