Su Pompası Elektrik Sarfiyatı hakkında bir soru.

dedikya yalan yanlış deye :)
araştır bakalım esat . demorgan ne alaka orda mantık olarak açıklamaya çalışmışım :) şu bakımdan dedim aslında merkez kaç kuvettide yoktur sanal bişidir o ama şimdi bir ipe taşı bağladığın zaman ve hızlı çevirirsen çevirdiğin yerde bir kuvet vardır değilmi .
,mesela çekiç atan birini düşünelim bu çekiççi çekici çeviriyor diyelim burada merkezkaç kuvetinden bahsedemeyiz biliyoruzki bu sahte bişi yanılsama newtonun kanunlarına aykırı değilmi.
şimdi o zaman o çekicin orda tutmaya çalışan momentle onu çeviren moment arasında ne gibi bir bağlantı var ?
çekiççiyi çıkaralım aradan yerine motor koyalım motor çekici çevirsin aynı hızda aynı ivmede
şimdi momentten bahsedebilirmiyiz ?
yada orda bir torktan bahsedebilirmiyiz. ?
peki şöyle düşünelim çekicin ipini kısaltırsak yada uzatırsak torjkta bir değişim olurmu ?
yani şaftın çemberini değiştirirsek ne olur bunu fiziğin bilmesi gerek :)
şu "şarkılar bizi söyler" programını hiç haz etmem ama bu gece bana 90ları yaşattı.
sabahtan beri kurban olam ben o kaşı katraya çalıyor saniye candan :) tavsiye ederim.
Ekli dosyayı görüntüle 88018
Diğer cümleleri boşverde şu cümleye kilitlendim '' Açısal hızı yani dairesel bir ağırlığı merkezde tutan güç ne ise bunun tam tersi demorganın bir şeyin değilinin değili kendisi teoreminden yola çıkılarak motrorun dairesel hızının momenti gibi düşünebiliriz.''' Bu gece uyku haram oldu bize artık..
işin aslı o arada başka bir bilmeceyi açıklamaya uğraşıyordum birine oda arada karışmış .. yoksa konuyla ne alaka .özür yane hade çözümü verdim soruyuda soram bari .. herkes bilir ama ben yinede soram .
yol bir yerde çatala ayrılıyormuş 2yol varmış yolun biri aydınlığa biri karanlığa çıkıyormuş yolların iki başındada iki kız kardeş varmış kız kardeşlerin biri asla doğru sölemezmiş biride asla yalan sölemezmiş .
tek soru sorarak doğru yolu nasıl %100 bilebilirsiniz..

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
araştır bakalım esat . demorgan ne alaka orda mantık olarak açıklamaya çalışmışım :) şu bakımdan dedim aslında merkez kaç kuvettide yoktur sanal bişidir o ama şimdi bir ipe taşı bağladığın zaman ve hızlı çevirirsen çevirdiğin yerde bir kuvet vardır değilmi .
,mesela çekiç atan birini düşünelim bu çekiççi çekici çeviriyor diyelim burada merkezkaç kuvetinden bahsedemeyiz biliyoruzki bu sahte bişi yanılsama newtonun kanunlarına aykırı değilmi.
şimdi o zaman o çekicin orda tutmaya çalışan momentle onu çeviren moment arasında ne gibi bir bağlantı var ?
çekiççiyi çıkaralım aradan yerine motor koyalım motor çekici çevirsin aynı hızda aynı ivmede
şimdi momentten bahsedebilirmiyiz ?
yada orda bir torktan bahsedebilirmiyiz. ?
peki şöyle düşünelim çekicin ipini kısaltırsak yada uzatırsak torjkta bir değişim olurmu ?
yani şaftın çemberini değiştirirsek ne olur bunu fiziğin bilmesi gerek :)

sabahtan beri kurban olam ben o kaşı katraya çalıyor saniye candan :) tavsiye ederim.

işin aslı o arada başka bir bilmeceyi açıklamaya uğraşıyordum birine oda arada karışmış .. yoksa konuyla ne alaka .özür yane hade çözümü verdim soruyuda soram bari .. herkes bilir ama ben yinede soram .
yol bir yerde çatala ayrılıyormuş 2yol varmış yolun biri aydınlığa biri karanlığa çıkıyormuş yolların iki başındada iki kız kardeş varmış kız kardeşlerin biri asla doğru sölemezmiş biride asla yalan sölemezmiş .
tek soru sorarak doğru yolu nasıl %100 bilebilirsiniz..

Ekli dosyalar

• DOGRUYOL.jpg
    DOGRUYOL.jpg
    39.8 KB · Görüntüleme: 15

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular