step sürücü bağlantı yardımı

enzo1984

Üye
Arkadaşlar öncelikle hepinize kolay gelsin şöyle bir sorunum ( resimleri ekte ) elimde 4 EKSEN 600Hz SSR Out ve 3 adet 2m2280 sürücü var motor bağlantısını ve elektirik bağlantısın yaptım fakat resimde çizerek gösterdiğim bağlantıları yapamadım nedeni hangi kablonun nereye geleceğini bilmiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim herkeze tekrar iyi çalışmalar diler şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar resimde çizili olarak gösterdim

Ekli dosyalar

• IMG_1443.jpg
    IMG_1443.jpg
    95.5 KB · Görüntüleme: 18
  • 4 EKSEN  600Hz SSR Out.jpg
    4 EKSEN 600Hz SSR Out.jpg
    80.6 KB · Görüntüleme: 15
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşlar öncelikle hepinize kolay gelsin şöyle bir sorunum ( resimleri ekte ) elimde 4 EKSEN 600Hz SSR Out ve 3 adet 2m2280 sürücü var motor bağlantısını ve elektirik bağlantısın yaptım fakat resimde çizerek gösterdiğim bağlantıları yapamadım nedeni hangi kablonun nereye geleceğini bilmiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim herkeze tekrar iyi çalışmalar diler şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar resimde çizili olarak gösterdim

Merhabalar;
Yapmak istediğiniz bağlantı bilgisayarın paralel port arayüz kartı ile motor sürücüleri arasında olan bağlantıdır. Burda çok sık kullanılan step and direction yöntemi var. X ekseninin sürücüsünün pulse(step)+ yazan yere arayüz kartında pulse yazanı gir. Pulse- ye grnd bağla. Direction - ye yine ground bağla ve direction + ya arayüz kartındaki directionı bağla.

Yani;

Arayüz Kartı---Step Sürücü

Step(Pulse)---Step(Pulse)+
Grnd---Step(-) ve dir(-)
Direction---Dir +

PC den kullandığınız yazılımla ilgili sorunlar, çalışmama sorunları, veya çalışmaması gereken yerde çalışma sorunlarıyla ilgili pm atabilirsin.

Bu arada nerede kullanmayı düşünüyorsun stepperları? Kendi CNC ni falan mı yapıyosun :)

Kolay Gelsin..

çok teşekkür ederim eline sağlık takıldığım yer olursa tekrar dönerim cnc router yapıyorum IMG_1425.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,208
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri