Statik Tristörlü Kompanzasyon

Sn DeXi

* Döküman eklenmiştir.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
teşekkürler güzel bir bilgi paylaşımı olmuş

Sn. mrck121

Bir önceki sayfada mesajımda geçen eklentidir.

Sn. enginn

* İlginiz için teşekkür ederim. İndüksiyon ocaklarının kurulumu ile ilgili ayrıntılı bilgim yok, genel olarak bilmekteyim.

* İlgilenen arkadaşlar için, Tristör kataloglarındaki sembollerin, kısaltmaların anlamı ekteki dökümanda mevcuttur.

Web sitemiz üzerinde tristörlü güç kontrol üniteleri konusunda ürün broşürünü aşağıdaki linkte bulabilirsiniz. AEG bu konuda binlerce adet sistem üretmiş bir üreticidir. Sadece kompanzasyon amaçlı değil, ısıtma, eritme vb. ısıl işlem için kullanılan farklı tipleri de mevcuttur. Lütfen ARTronic Elektronik - Ürünler adresinden görünüz.
Detaylar için benimle temasa geçebilirsiniz.

arkadaşlar yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim..

Ne tür bir kaynak talebiniz var açarmısınız?

Arkadaşlar ilk başda bu sistemi yapmanın çokda kolay olmadığını ifade etmek isterim. Ben kendim bu konuyla ilgili başlık açtım değerli hocalarım yardımcı olmaya çalışdı hepsine teşekür ederim ancak biyere kadar gelebildik. sizin düşündüğünüz gibi bir devre alıp kurmak kadar kolay değil bu iş. Riski çok fazla ilk başda kullanılacak malzemeyi iyi tanımak gerek yani tristörler duruma göre istenmeyen şeyler yapabiliyor onun için bunun çözümü tecübe birikimiyle çözülür.
Hazır alıp kurdurmayı düşünen arkadaşlarada tavsiyem şudur,
çalışacağınız firmayı iyi secin başınız ağırsın istemiyorsanız başdan araştırmayı yapın size verecekleri referansları arayın onlarla konuşun kurulan sistemden sıkıntıları olup olmadığını mutlaka sorun. Bu konuda ucuza kaçmayın ucuz sistem kuranlar mutlaka bişeylerden kısmak zorundadır o kısıntılarda sizin başınını ağırtır örneğin tristörlerin küçük secilmesi reaktörlerin ve kondansatörlerin ucuz olması ve gerekli ölçümlerin tam yapılmamış olması.
Kompanzasyon sistemlerinin Şebeke dalgalanmasından zarar görmesi bahane olamaz madem öyle bir sorun var onunda çözümünü düşünmek onların işi her sistem o dalgalanmadan etkilenmiyor çünkü. Unutulmaması gereken şu olmalı yarı iletkenlerin patlamasına sebep şebeke dalgalanması değil dalgalanma esnasında ortaya cıkan harmonikdir. Eğer sistemin harmoniğe karşı koruması tamsa etkenmez zayıfsa sonuç kaçınılmaz olur...

Çok yerinde tavsiyeler, referans araştırması, garanti süresi ve dışlanan garanti durumları araştırılmalı, sistemin anahtarlama şekli de ömrü etkileyen faktörlerden. Mean Time between failure da butür cihazlar seçiminde önemlidir.

Arkadaşlar ilk başda bu sistemi yapmanın çokda kolay olmadığını ifade etmek isterim. Ben kendim bu konuyla ilgili başlık açtım değerli hocalarım yardımcı olmaya çalışdı hepsine teşekür ederim ancak biyere kadar gelebildik. sizin düşündüğünüz gibi bir devre alıp kurmak kadar kolay değil bu iş. Riski çok fazla ilk başda kullanılacak malzemeyi iyi tanımak gerek yani tristörler duruma göre istenmeyen şeyler yapabiliyor onun için bunun çözümü tecübe birikimiyle çözülür.
Hazır alıp kurdurmayı düşünen arkadaşlarada tavsiyem şudur,
çalışacağınız firmayı iyi secin başınız ağırsın istemiyorsanız başdan araştırmayı yapın size verecekleri referansları arayın onlarla konuşun kurulan sistemden sıkıntıları olup olmadığını mutlaka sorun. Bu konuda ucuza kaçmayın ucuz sistem kuranlar mutlaka bişeylerden kısmak zorundadır o kısıntılarda sizin başınını ağırtır örneğin tristörlerin küçük secilmesi reaktörlerin ve kondansatörlerin ucuz olması ve gerekli ölçümlerin tam yapılmamış olması.
Kompanzasyon sistemlerinin şebeke dalgalanmasından zarar görmesi bahane olamaz madem öyle bir sorun var onunda çözümünü düşünmek onların işi her sistem o dalgalanmadan etkilenmiyor çünkü. Unutulmaması gereken şu olmalı yarı iletkenlerin patlamasına sebep şebeke dalgalanması değil dalgalanma esnasında ortaya cıkan harmonikdir. Eğer sistemin harmoniğe karşı koruması tamsa etkenmez zayıfsa sonuç kaçınılmaz olur...

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri