Spindle Hata Verdiği Zaman Tezgahı durdurmak

sinanasl

Üye
Arkadaşlar merhaba

Kendi çapımda orta ölçekli bir CNC router makine yaptım. Şu ana kadar sorunsuz gidiyor işer fakat kafama takılan sormak istediğim bir soru var umarım fikirlerinizi esirgemez siniz

Makine çalışırken yani parça işler iken spindle hata verip durur ise Mach3 ün kendini durdurmasını istiyorum bunu nasıl sağlayabilirim
Kullandığım sürücüden Runing bilgisi alabiliyorum fakat nereye nasıl bağlayacağım nasıl dur diyeceğim bilemedim
Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim

Ya running bilgisinin kesilmesinden faydalanarak mach3 acil stopuna bağlantı yapacaksınız yada sürücünün running gibi hata çıkışı da vardır. O çıkıştan yine acil stopa bağlantı yapacaksınız. Running yada hata çıkışına bir role bağlayacaksınız o role de acil stopa seri bağlı olacak.

Sürücünün kataloğundan bakıp ayarını açacaksın. Error durumda bir role çıkışı tetikleyen çıkış vardı. Onu cnc controllerınan e-stop'a bağlayabilirsin. Ekstra olarak Motor koruma şalterine'ye bağlı kesici parça aparatı var. Yani Motor koruma şalteri atarsa(fazla enerji çekmeden) tetiklenme yaratıyor. Bununla e-stıp yaptırabilirsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri