Sona yaklaştık (sigma cnc projesi)

Parçayı işlerken işleme sıranız nasıl?Önce iç kısımdaki daireler sonra çevredeki daire boşaltmalar,en son çevre mi?
Bunların hepsini tek programla mı yaptınız?

şimdi sen orayı yalıtıyorsun ama,
içeride çalışan bir spindle var ister istemez hava üretecek o
o havayla kendini soğutmaya çalışacak
sonra o hava o kabinin içinden çıkamayacak ortam ısınacak.

şöyle birşey yap,
2 tane fanlı bir pencere aç kabine biri dışarıdan içeriye temiz hava bassın.
biri de içerideki havayı dışarı atsın.
ama buralardan da ses çıkacaktır bunları nasıl yalıtırsın ses için bilemem

ön tarafı da komple yalıt, sadece kapı koymakla olmaz
Mutfak fanlarında kullanılan alüminyum folya dan yapılan borudan kullansa ve bu boruları atelyenin dışına çekse sesi engellemez mi?

Ekli dosyayı görüntüle 32436
0.25 pasoyla kestik pleksiyi birazda wd40 yardımıyla tabi ama üst ve sol tarafta kayma oldu olsun artık silikonla halledeceğiz,parçanın tasarım boyutu 135x80 daire çapları 68-35 çıkan parçanın boyutu 135.05x79.7 daireler 67.8x34.8
Ekli dosyayı görüntüle 32438 Ekli dosyayı görüntüle 32439 Ekli dosyayı görüntüle 32440

Bence kaymadan ziyade takımyolunda sıkıntı var gibi. Dış çeperle oyukların arası açılsa daha temiz çıkabilirdi çünkü resimdekine göre alt tarafta öyle bir bozulma yok.
Delik ölçüleri de şamda kayısı :)

motorların amperi gücü kaç ? sürücüleri neyle besliyorsun ?
güç kaynağı 24v motorlar 3 amper 2.2Nm sürücü cwd556 ayarları
cwd556.jpg

cwd556.jpg

Parçayı işlerken işleme sıranız nasıl?Önce iç kısımdaki daireler sonra çevredeki daire boşaltmalar,en son çevre mi?
Bunların hepsini tek programla mı yaptınız?
parça işlerken önce dışardaki delikleri drill ile deliyorum daha sonra profil işlemi ile iç yuvarlakları kesiyorum daha sonra dış kesim tek bir programla yaptım dirill de matkap ucu kullansan daha iyi olacaktı tabi

Bence kaymadan ziyade takımyolunda sıkıntı var gibi.
takım yolunda nasıl bir sıkıntı olabilir ölçüler her tarafta aynı tabi en dış ile oyuklar arası mesafe 1-2 mm daha fazla olsa iyi olurdu ama xps de bu sorun yok

parça işlerken önce dışardaki delikleri drill ile deliyorum daha sonra profil işlemi ile iç yuvarlakları kesiyorum daha sonra dış kesim tek bir programla yaptım dirill de matkap ucu kullansan daha iyi olacaktı tabi
Fotoğraflardan göründüğü kadarıyla sadece dış kontur kaçık görünüyor,daire çapı tam ölçü ise adım atlatma sorunu yok.Dış konturu alırken parça oynamış ise x,y düzleminde eşit kaçmış gibi görünüyor bu olasılıkta zor,
geriye dış konturun sıfır noktasının farklı yerde olması kalıyor.Ayrıca bağlama elemanlarınız çok kötü öncelikle bunlara düzgün bağlama pabucu yapmanızı öneririm.

Saygılar

daha önce böyleydi ayar motorlar biraz fazla ısınıyor gibi geldi bana o yüzden geri çektim

Forum istatistikleri

Konular
128,607
Kullanıcılar
450,608
Son üye
cemaliev

Yeni konular

Geri