Slave Axis - tek eksende iki motor kullanma yöntemi

bir sorum daha olacak y eksenini kremiyer dişli olarak yapacagım 2 adet motor kullanacagım motorları bagladıgımda biri ileri donerken dieri geri hareket etmek isteyecektir bunu nasıl yapa bilirim

bir sorum daha olacak y eksenini kremiyer dişli olarak yapacagım 2 adet motor kullanacagım motorları bagladıgımda biri ileri donerken dieri geri hareket etmek isteyecektir bunu nasıl yapa bilirim

home ayarlarında reserve seçeneği var her eksen için onu kullanabilirsiniz

Hocam anlamadım tam olarak nedemek isdediginizi kartin y eksen çıkışına 2 adet sürücü Bağlıcam biri saat yönünde deri ise tersi yönde hareket edecek nasil olacak

Faruk'cuğum adam "slave axis"i nasıl çevirsin? "köle eksen" mi desin :)
:D :D :D bir şey diyemedim abi haklısın

Hocam anlamadım tam olarak nedemek isdediginizi kartin y eksen çıkışına 2 adet sürücü Bağlıcam biri saat yönünde deri ise tersi yönde hareket edecek nasil olacak
Yusuf abi şunu demek istedi.
Homing/limits ayar penceresinde reverse sütunundaki tik ve çarpı işaretleri ile eksen +/- yönleri belirlenir.

eksen donus yonlerini ayarlıyorum onda sıkıntı yok aynı eksene baglı 2 sürücü 2 motor var bunun biri cw dönerken dierini ccw yapmak istiyorum

tesekkurler kendi sorumu kendim cozdum ikinci motorun a+ a- si ile b+ b- yer degiştirdim motor terse dondü

eksen donus yonlerini ayarlıyorum onda sıkıntı yok aynı eksene baglı 2 sürücü 2 motor var bunun biri cw dönerken dierini ccw yapmak istiyorum

Bunu biliyordum ama tam emin olmadığım için yazmamıştım

kusura bakamyın saygısızlık yapmak değildi amacım baska bir yöntemi varmıdır bu işin

kartınız 4 eksenli ise 4. ekseni istediğiniz eksene slave yapabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri