Sizce En İyi Pense Hangisi?

Gönül (yerli olması nedeni) ve mantık (fiyat nedeni ile) İzeltaş dese de Knipex ve İzeltaş aynı kategoride değiller.

Birincisi İzeltaş eski izeltaş değil.. Ürünlerinde bariz bir kalite düşüşü var. Durduk yere paslanan (ıslak ortam ile alakası olmayan bir yerde ve çalışma şartlarında) metalürji olarak dayanımı orta sınıf el aletlerine inen bir marka oldu İzeltaş ki ben hobi olarak bu işlerle uğraşıyorum ve o kadarda zorlamıyorum ürünleri.

Knipex ise değil Türkiye yurt dışında bile üst seviye marka sayılır. Hatta bir ürünü kıyaslayacaklarsa referans markadır kendileri ama Türkiye'de ateş pahasıdır.

Hal böyle olunca eğer amatör ve hobi için alacaksanız İzeltaş önerilebilir. Ama profesyonel olarak kullanacaksanız ve bir ürünü bir defa alayım kitabına göre kullanırım da derseniz kesinlikle Knipex..

@Sayın @Bunalmis attığınız test videosundaki test tekniği bu ürünler için çokta doğru bir test tekniği gelmedi bana. Naçizane önerim Youtube'de "Project Farm" isimli kanalı takip etmeniz. Amatör ama son derece geçerli bir test mantığı var.

örnek.

Veya

Son düzenleme:
izeltaş'ın yeşil serisi favorimdi. var mı hatırlayan?

izeltas.jpg

Herkes bu konuda kalite ve maliyet analizi yapmış. Kullanmaya doyamadığım ve her görenin sulandığı izeltaş marka bir kontrol kalemim vardı. İsyerinde kayboldu , aramadığım yer kalmadı, bulamadım malesef. Daha da çok para verip kaliteli takım almamaya ahdettim. Başına bir halt geldiğinde üzülmeyeceğim, çok da para vermeyeceğim , iyi kötü işimi de görecek takımlar alıyorum artık.

Son düzenleme:
Ürünler yeni gibi fakat yıpranmış

2022-07-29 21.31.14.png
2022-07-29 21.31.40.png

Son düzenleme:
Herkes bu konuda kalite ve maliyet analizi yapmış. Kullanmaya doyamadığım ve her görenin sulandığı izeltaş marka bir kontrol kalemim vardı. İsyerinde kayboldu , aramadığım yer kalmadı, bulamadım malesef. Daha da çok para verip kaliteli takım almamaya ahdettim. Başına bir halt geldiğinde üzülmeyeceğim, çok da para vermeyeceğim , iyi kötü işimi de görecek takımlar alıyorum artık.

izeltaş kontrol kalemlerinin kalitesi hala iyi ben de severek kullanıyorum.

izeltaş kontrol kalemlerinin kalitesi hala iyi ben de severek kullanıyorum.
Şimdi 6 liraya 4 tane kontrol kalemi aldım, attım dolabıma. Işimi görüyor mu görüyor, başına bir halt gelirse üzülüyor muyum hayır. Peki mutluyum , kesinlikle hayır. Insanın elinde kaliteli bir malzeme ile çalışmasının keyfi hiçbirşeyde yok.

Şimdi 6 liraya 4 tane kontrol kalemi aldım, attım dolabıma. Işimi görüyor mu görüyor, başına bir halt gelirse üzülüyor muyum hayır. Peki mutluyum , kesinlikle hayır. Insanın elinde kaliteli bir malzeme ile çalışmasının keyfi hiçbirşeyde yok.

telefon tamiri ile uğraşan genç bi youtuber ''usta adam el becerisiyle işini görür, zaten kaliteli takımlar amatorler için üretiliyor'' minvalinde bi laf ettiğini hatırlıyorum. sıcakta, soğukta, yüksekte, alçakta, dar alanda veya havasız ortamda hiç çalışmamış ya ofisten atarlanmak ne kadar kolay değil mi!

telefon tamiri ile uğraşan genç bi youtuber ''usta adam el becerisiyle işini görür, zaten kaliteli takımlar amatorler için üretiliyor'' minvalinde bi laf ettiğini hatırlıyorum. sıcakta, soğukta, yüksekte, alçakta, dar alanda veya havasız ortamda hiç çalışmamış ya ofisten atarlanmak ne kadar kolay değil mi!
Youtuber demişken dün bir olay gördüm , çok şaşırdım. Amerika dan sürekli takip ettiğim elektronik malzeme tamircisi bir arkadaş var alex isimli. Gerçekten çok klas bir teknik eleman. Northridgefix youtube kanalının ismi . Dün bir elektronik cep telefonunu tamir etmeye çalıştı, olmadı. En son cpu arızası deyip cihazı sahibine iade edeceğini söyledi. Video yorumlarında birkaç takipçi cihazda bir noktaya bakmayı ihmal ettiğini, arızanın oradan olabileceğini söyledi. Ikinci bir video daha çekip arızayı oradan buldu . Düşündüm ben olsam ne yapardım diye . Herhalde kendimi ezip ikinci bir video çekip yayımlamazdım. Cihazı tamir eder yollardım. Kafa yapıları gerçekten çok farklı. Yardım almaktan ve paylaşımdan çekinmiyorlar, ego yapmıyorlar biz gibi .

Pense ve benzeri keski çeşitlerinde Knipex bana göre tek markadır. Hem ergonomi ve hemde kalite açısından.

Tornavidalar da Knipex bulunabilirliği az olduğu için deneyemedim ancak tornavida konusunda ağız uyumluluğu ve malzeme kalitesi olarak facom tercih ediyorum.

Wiha marka aletlerle oldukça kaliteli ve profesyonel kullanıma yöneliktir. Knipex ve focom ayarındadır.

Bu tür aletler eğer profesyonel olarak kullanılacaksa para ikinci planda olması gerek. Kimi markanın 2-3 aylık kullanımla yaşadığı eskime kimi markalarda 2-3 senede geliyor.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri