İzeltaş el aleti tavsiyesi (Kraft vs Opak serisi)

Öncelikle merhaba herkese,
Bir konuda forum halkının tavsiyesine ihtiyacım var.
Evde çok eski bir izeltaş yankeskim var. Malzeme kalitesi çok güzel tutma kısmı şeffaf bal rengi. Eve nasıl geldiğini bilmiyorum ama benden önce çok hırpalanmış ağzı çok kötü kesmiyor kırıyor desem yerdir. Kablo soymak hele apayrı sıkıntı. Onun gibi bir de pensem var başka marka iyi kötü iş görüyor. Bu ihtiyacım biraz da kargaburuna gereksinim duyunca ortaya çıktı. Bir set alayım bari dedim bu üçünden oluşan. İzeltaşın üçlü opak serisini düşünüyordum ilk başta. Ama bir iki tane okuduğum yorumda kraft serisini daha çok tavsiye edildiğini duydum. Set yok ama ayrı ayrı bu üçünü almayı düşünüyorum.

Sizce Opak serisinden mi yoksa Kraft serisinden mi almalıyım düşünceleriniz neler?
Knipex falan da var ama tam iki katı hatta daha pahalılar o sebepten düşünmüyorum açıkçası, bütçemin çok dışında.

Aradaki fiyat farkı çok sıkıntı değil sonuçta bir kere alınacak şeyler.

Yorumlarınızı, düşüncelerinizi bekliyorum.

öncelikle kolay gelsin. ne demişler takım çalışır, el öğünür. bu arada hiç bir el aleti ölümsüz değildir. hele hele mekanik el aletleri. gönül hep en iyisini ister ama cebimiz bazen bize izin vermez. bir de kullanım şekli çok önemlidir. istediğin kalitede olsun bir parmak kalınlığındaki kabloyu tek seferde kesiyorsan sen usta değilsin demektir. yani önce kenardan bir tık, sonra yarıya yakını ve 3- 4 hamlede kesersen yan keskin sana çok uzun süre hizmet edecektir.

öncelikle kolay gelsin. ne demişler takım çalışır, el öğünür. bu arada hiç bir el aleti ölümsüz değildir. hele hele mekanik el aletleri. gönül hep en iyisini ister ama cebimiz bazen bize izin vermez. bir de kullanım şekli çok önemlidir. istediğin kalitede olsun bir parmak kalınlığındaki kabloyu tek seferde kesiyorsan sen usta değilsin demektir. yani önce kenardan bir tık, sonra yarıya yakını ve 3- 4 hamlede kesersen yan keskin sana çok uzun süre hizmet edecektir.
Değerli yorumunuz için teşekkürler. Çok haklısınız ustam.
Benim elimde zaten o kadar zorlu koşullarda hiçbir zaman çalışmayacak.
Ama bu dediğiniz yaklaşımı her zaman uygulamak lazım diye düşünüyorum. Bir şey çalışıyor diye o koşullar altında sürekli çalışmaya devam edebileceği anlamına gelmiyor. Arka planda haddinden fazla yıpranıyor da olabilir.

Değerli yorumunuz için teşekkürler. Çok haklısınız ustam.
Benim elimde zaten o kadar zorlu koşullarda hiçbir zaman çalışmayacak.
Ama bu dediğiniz yaklaşımı her zaman uygulamak lazım diye düşünüyorum. Bir şey çalışıyor diye o koşullar altında sürekli çalışmaya devam edebileceği anlamına gelmiyor. Arka planda haddinden fazla yıpranıyor da olabilir.
markalı markasız bir çok el aletim var, elektrikli olanlarında. kırılsa, yansa, işe yaramaz hale gelse üzülmeyeceklerimi ayrı kullanırım. üzülebilecekleri ayrı kullanırım. sana 35 yıllık sadce tekne ustalarının kullandığı bildiği ve normal bir kullanıcının alamıyacağı keserim var desem inanır mısın? büyüklü küçüklü 6 tane yan keski. daha neler neler. üzüleceklerimi hor kullanabilirim ama bir daha yerine koyamıyacaklarım zaten müzelik oldular.

Öncelikle merhaba herkese,
Bir konuda forum halkının tavsiyesine ihtiyacım var.
Evde çok eski bir izeltaş yankeskim var. Malzeme kalitesi çok güzel tutma kısmı şeffaf bal rengi. Eve nasıl geldiğini bilmiyorum ama benden önce çok hırpalanmış ağzı çok kötü kesmiyor kırıyor desem yerdir. Kablo soymak hele apayrı sıkıntı. Onun gibi bir de pensem var başka marka iyi kötü iş görüyor. Bu ihtiyacım biraz da kargaburuna gereksinim duyunca ortaya çıktı. Bir set alayım bari dedim bu üçünden oluşan. İzeltaşın üçlü opak serisini düşünüyordum ilk başta. Ama bir iki tane okuduğum yorumda kraft serisini daha çok tavsiye edildiğini duydum. Set yok ama ayrı ayrı bu üçünü almayı düşünüyorum.

Sizce Opak serisinden mi yoksa Kraft serisinden mi almalıyım düşünceleriniz neler?
Knipex falan da var ama tam iki katı hatta daha pahalılar o sebepten düşünmüyorum açıkçası, bütçemin çok dışında.

Aradaki fiyat farkı çok sıkıntı değil sonuçta bir kere alınacak şeyler.

Yorumlarınızı, düşüncelerinizi bekliyorum.
Opak serisi işçilik berbat ve paslanıyor. Kraft serisi ise paslanmaz bir yüzeye sahip ve pasa karşı daha dayanıklı. İki pensenin de malzeme kalitesi aynı senin dikkat etmen gereken penseyi güzel işlemişler mi çünkü elime 20 adet pense geçti 17 sinin ağzı tam kapanmıyor veya mafsalında sorun vardı. İnternetten alacaksanız mutlaka dişlerini ve kesici kısmının düzgün işlendiğinden emin olun.
Paraya kıyayım güzel birşey alayım derseniz Wiha,Milwaukee, Knipex, Gedore, Klein Tools gibi ürünlere bakın.
Kullanıma gelirsek de kesinlikle inşaat da takır tukur kiremit kıramazsınız en kralını getirin 1 ayda mahvolur.
Kısacası arada pek fark yok ise Kraft, Ergonomik alınabilir. Uyguna bulabilirseniz ağır tip penseleri var İzeltaş ın, onlar bir tık daha kaliteli.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri