Sizce bu araba nasıl ??

sayın gnd-

ben araba ile ilgili izlenimlerimi aktarmaya çalıştım. evet bana göre çekiş kötü ama clio sınıfında çekiş çokta iyi olmaz zaten. misal araç boşken bile yakıt ekonomisi için hızlanmalarının bile beyinden kısıldığını düşünüyorum. bana sorarsan arkadaşların 1,5 dizel önerisini değerlendir derim. hem daha ömürlü olur hemde gaz pedalın daha az kanser eder :) yada boşver hepsini arabayı bir hafta on gün test et kafana yatarsa al çünkü bizim görüşlerimiz tamamen soyut kalıyor...

Valla bilmiyorum herkesin arabadan beklentisi farklı sanırım kafam karıştı …
biz bu arabayla formula 1 yarışlarına katılmayacaz….

Valla bilmiyorum herkesin arabadan beklentisi farklı sanırım kafam karıştı …
biz bu arabayla formula 1 yarışlarına katılmayacaz….

Kimse F1'e katılmak için almıyor zaten :) ama yakıt ve çekiş sıkıntısı pekte öyle göreceli şeyler değildir.Ayrıca bazı değerlerin iyi olması kaza ihtimali doğduğunda manevra ve kaçış imkanı sağlar ki malum saliselerin önemi vardır bu durumlarda.

Kimse F1'e katılmak için almıyor zaten :) ama yakıt ve çekiş sıkıntısı pekte öyle göreceli şeyler değildir.Ayrıca bazı değerlerin iyi olması kaza ihtimali doğduğunda manevra ve kaçış imkanı sağlar ki malum saliselerin önemi vardır bu durumlarda.

neyse yarın şehir dışına gidecem salı günü ilk fırsatta gidip inceleyecem arabayı...

ona okadar vereceğine temiz bir Lada Samara al daha iyi 4-15K arası onlar...

Dizel kullanmışsın ama ya senin dizeller bozuk yada başka bilmediğimiz birşeyler var.
Renonun 1.5 dci gibi dizel motor hiç bir markada yok.Hem yakıt hem performans olarak.
Sen 1.5 dizelde klima açınca stop ediyor demişsin.Klima açınca stop eden dizel motor ölmüş demektir

1.5 dizelden sonra benzinli makina eşek gibi gelir adama.

Dizel kullanmışsın ama ya senin dizeller bozuk yada başka bilmediğimiz birşeyler var.
Renonun 1.5 dci gibi dizel motor hiç bir markada yok.Hem yakıt hem performans olarak.
Sen 1.5 dizelde klima açınca stop ediyor demişsin.Klima açınca stop eden dizel motor ölmüş demektir

acımasız gerçekler vol.1,35...

ona okadar vereceğine temiz bir Lada Samara al daha iyi 4-15K arası onlar...

bedava verseler alma u arabayı sanayiden beri gelmez bu araba....

benim kullandığım dizeller bozuk felan değil di gayet sağlam arabalardı benim sorunum dizel arabaların performansı değil ya ben anlatamıyorum ya kimse anlamak istemiyor...
dizel benzin yakıt fiyatı arasında bir fark yoktur + dizelin periyodik bakımları daha masraflıdır.
hem dizel çok km yapan insanların tercihidir biz o kadar çok km yapmıyoruz yılda toplasan 10 bin km etmez reno 1.5 dizel uygun araç olursa neden almiyim biz takasa gireceğimiz için uygun geldi bu araç sadece bende şu anda 1.4 hdi araç var...

dizel masraflı olur tamam ama Lada Samara da öyle dandik değil temizini aldın mı 10yıl gider kapak contasını yakmazsan...

Hiç güleceğim yoktu arkadaşım 1.5 dizelden sonra 1.2 benzinli eşek gibi gelir demişsin benzinli arabayla dizel arabayı nasıl kıyaslarsın hadi kıyasladın benzinliye eşek gelir nasıl dersin yeni model 1.2 clio kulandım mermi gibi araba kangoda kulandım 1.5 kendimdede 1.3 fiat doblo var clio çok seri bi araba yakıtıda süper ötesi bence abi temiz se bi ekspertize yada servise göster al güzel araba

Hiç güleceğim yoktu arkadaşım 1.5 dizelden sonra 1.2 benzinli eşek gibi gelir demişsin benzinli arabayla dizel arabayı nasıl kıyaslarsın hadi kıyasladın benzinliye eşek gelir nasıl dersin yeni model 1.2 clio kulandım mermi gibi araba kangoda kulandım 1.5 kendimdede 1.3 fiat doblo var clio çok seri bi araba yakıtıda süper ötesi bence abi temiz se bi ekspertize yada servise göster al güzel araba

Renonun dizelinin yanına doblo falan gelemez.Hem yakıt olarak hem performans olarak.
Ayrıca dizeldeki tork hangi benzinlide var.Yokuşlarda vites küçültmeden gitmenin keyfi hangi benzinlide var.Yakıt desen zorlasan 8 litreyi geçmez.Benzinlide azıcık agresifleşsen 10-12 litreleri görürsün.
Dolayısıyla 1.5 dizelden sonra reno dahil 1.2 motor(o kadar yaktıktan sonra bende uçarım) eşek tir.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri