Sizce bu araba nasıl ??

GND-

Üye
s.a arkadaşlar bir araba buldum tecrübeli arkadaşlardan fikir istiyorum aydınlatırsanız sevinirim ...

2016 model reno clio hecbek 1.2 joy benzinli km : 17 binde fiyat 53 TL

bu arabaları tipi duruşu çok hoşuma gidiyor 1.2 motor araba gitmez diyorlar ama aşırı süretli araba kullanan birisi değilim sizce nedir bunun durumu ??

Bu verilerle araba alınmaz.

Kondisyonu ve kaportası ne halde? Bakımları tam mı? Kazası var mı? varsa nereden ne şekilde darbe görmüş? v.s gibi bir sürü sorusu var bu işin.

Bu verilerle araba alınmaz.

Kondisyonu ve kaportası ne halde? Bakımları tam mı? Kazası var mı? varsa nereden ne şekilde darbe görmüş? v.s gibi bir sürü sorusu var bu işin.

eyvallah abi haklısın ama değişen boyalı parçası yok diyor onlardan ziyade 1.2 motor nasıl onu öğrenmek istiyorum ???

Araba kaç kilo ve vites aralıkları ney?

bahsettiğin araçtan kullanmıştım. klimayı açınca çekerin düşüşü çok fazla oluyordu. bende yokuşlarda önce klimayı kapatıp düze gelince tekrar açıyordum. uzun yolda klimasız sıkıntı çektiğimi hatırlamıyorum sınıfına göre zaten çok iyi gaz tepkileri beklememek lazım. araçta dört kişi olduğumuzda da çekiş hissettiriyor.

Araba kaç kilo ve vites aralıkları ney?

bilmiyorum ???
bahsettiğin araçtan kullanmıştım. klimayı açınca çekerin düşüşü çok fazla oluyordu. bende yokuşlarda önce klimayı kapatıp düze gelince tekrar açıyordum. uzun yolda klimasız sıkıntı çektiğimi hatırlamıyorum sınıfına göre zaten çok iyi gaz tepkileri beklememek lazım. araçta dört kişi olduğumuzda da çekiş hissettiriyor.

memnun değilmiydiniz ???
bende daha önce 1.5 dizel vardı odada yokuş çıkınca klimayı açınca çekiş düşüyordu hatta istop ediyordu...

bilmiyorum ???

memnun değilmiydiniz ???
bende daha önce 1.5 dizel vardı odada yokuş çıkınca klimayı açınca çekiş düşüyordu hatta istop ediyordu...
1.2 motor arac ne marka olursa olsun almayin sebebi erken motor deformasyonu uzun yolda sikintili gider zamanla motorun sesi ve titresimi uzun yolda kafanizi yer kucuk motor oldugu icin parcalari kompak tasatlandigi icin pahalidir 53 tl ye git 16 dizel arac al rahat rahat kullan

bilmiyorum ???

memnun değilmiydiniz ???

1: Araba 1039 kilo 75 BG ve 4250 Dv/dk 107 NM.Bu arabaya 3 kişi binse 1250 kiloyu bulur.Bu motor bu yüke gelmez.

2:Eğer olduğunuz yer engebeli ise hem çekiş sıkıntısı yaşarsınız hemde yakıt harcaması artar.

3:Hızlanması oldukça yavaş ,vites aralıklarını bulamadım ama muhtemel çok sık vites değişimi isteyip konforu bozacaktır.

4:Biraz bakınca gördüm ki arabayı düşük kilometrelerde elden çıkarmak isteyen çok.Büyük ihtimal performans memnuniyetsizliği bir ihtimalde kronik arızası var.

5:Motora kompresyon testi yapılıp kondisyonu ölçülmeli.Sizden önceki sahibi güç yetersizliğini gaza basarak çözmeye çalıştı ise yaşına göre erken yıpranmıştır motor.

yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim...
daha önce 2 sefer dizel araç kullandığımız için tercih etmiyoruz hem bakımları ağır hem dizel benzin yakıt fiyatı arasında bir fark kalmadı artık.....

sayın gnd-

ben araba ile ilgili izlenimlerimi aktarmaya çalıştım. evet bana göre çekiş kötü ama clio sınıfında çekiş çokta iyi olmaz zaten. misal araç boşken bile yakıt ekonomisi için hızlanmalarının bile beyinden kısıldığını düşünüyorum. bana sorarsan arkadaşların 1,5 dizel önerisini değerlendir derim. hem daha ömürlü olur hemde gaz pedalın daha az kanser eder :) yada boşver hepsini arabayı bir hafta on gün test et kafana yatarsa al çünkü bizim görüşlerimiz tamamen soyut kalıyor...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri