Sizce İyi yapmış mıyım?

Ben kamuyu kazandım ancak kendimi geliştirebilmek için gitmedim.Şimdi bakıyorumda yanlış yapmışım.
Enerji fazlalığınızı atmışsınızdır işte ne kadar güzel,şaka bir yana gerçekten çok üzücü bir karar ama sizin için üzücü değil çünkü kusura bakmayın ama siz kendi yanlışınızın cezasını çekiyorsunuz benim üzüldüğüm nokta sizin tercih ettiğiniz ve kazandığınız yer boş kaldı ve belki de ora başkasının hayaliydi gitmeyecektin de niye tercih yazdın örneğin biz belki orayı yazdık ama senin puanın yüksek diye oraya sen atandın ve biz 2 sene sonraki kpss yi beklemek zorunda kaldık ve sende oraya gitmedin LÜTFEN kararlarınızda daha dikkatli olun(bu herkes için geçerli)

Anlaşılan kimse halinden memnun değil , ne özel sektörde çalışan ne de kamuda. Gerçi dünyanın düzeni böyle... bu mesele uzar gider.

"Devlet sorumluluğu altındaki bir işi kontrol ederken, bu kontrolü yapacak kişiyi seçme sistemi yanlıştır. Şöyle ki en basit örnek, devlet elektrik-elektronik mühendisliğinden mezun kişiyi elektrik mühendisi olarak atayabiliyor. Alan kontrolü yapmıyor. Şimdi o mühendis elektrikle ilgili dersleri almadan mezun olup elektrik mühendisi olarak kontrol yapabilir mi? Yapamaz sonra devletin verdiği rahatlıkla umurunda da olmuyor. Dışardan bakan kişide, o mühendis arkadaşta körelmekten dert yanıyor. Personel seçimindeki yanlışı bir kenara koyarsak körelme olayı insanın çalıştığı alandan çok kendi kişisel eğilimindendir."

Yelek87 bu yoruma katılmadığımı da belirteyim.
Öncelikle Elektrik-Elektronşk mühendisleri elbette ki elektrik mühendisliği alanına girebilirler. Adı üstünde Elektrik-Elektronik. İkincisi işe alım öncesi mühendis seçimi yapılırken halı saha maçına adam seçer gibi sen gel sen kal şeklinde olmuyor. Onunda sınavı var, mülakatı var. üçüncüsü körelme kişinin kendi eğilimindendir kısmına da katılmıyorum. İş yerime gittiğimde aldığım maaş gereği orda yapmam gereken işleri yapmalıyım. Kendi kendime farklı alanlarda çalışırsam o maaşı haketmemiş olurum. Kamuda ki mühendisten proje gerçekleştirmesi beklenmediğinden farklı projelere de giremezsin. Hal böyleyken körelme illaki olacak. Son olarak benim dert yandığımda körelme değil. Zaten dışarda ciddi bi iş deneyimi olmadı. Bu tarz işlere girmiş arkadaşların durumu nedir onu merak ettim.
Devlette belki bazı yerlerde körelme olabilir ama Teiaş özellikle de yük tevziler de gece 00:00 a kadar çalışılıyor bazen isterseniz yük tevzileri teiaşı biraz araştırın ya da genelleme yapmayın..Dışarı yani özelde belki mesleki körelmezsin ama diğer açılardan kör olabilirsin BAZI ŞİRKETLERDE.

Son düzenleme:
Bir de benim çözemediğim 2. bir nokta ise bu forumda herkes devletteki mühendislerin köreldiğini görüyor da sayın hükümetimizmi görmüyor estağfurullah,mühendise çalışmıyorsa niye maaş veriyor o zaman çok mu zenginiz çalışmayan bile 3000 dil ile beraber 3200'e yakın para verecek kadar

Süper daha ne olsun devam et böyle en iyisini yapmışsın .bende o tarz kendimi atabilsem nerde özel sektör zor ve karşılıgını hiç bir zaman alamıyorsun .allah yolunu açık etsin.....

Enerji fazlalığınızı atmışsınızdır işte ne kadar güzel,şaka bir yana gerçekten çok üzücü bir karar ama sizin için üzücü değil çünkü kusura bakmayın ama siz kendi yanlışınızın cezasını çekiyorsunuz benim üzüldüğüm nokta sizin tercih ettiğiniz ve kazandığınız yer boş kaldı ve belki de ora başkasının hayaliydi gitmeyecektin de niye tercih yazdın örneğin biz belki orayı yazdık ama senin puanın yüksek diye oraya sen atandın ve biz 2 sene sonraki kpss yi beklemek zorunda kaldık ve sende oraya gitmedin LÜTFEN kararlarınızda daha dikkatli olun(bu herkes için geçerli)
Kimsenin hakkı yanmadı mülakata iki katı aday çağırmışlardı.

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri