Bir elektrik mühendisinin kendini en iyi şekilde geliştirmesi

ræven

Üye
Merhaba öncelikle.. Ben elektrik mühendisliği bölümü mezunuyum yaklaşık 1 yıldır bir proje taahhüt firmasında çalışıyorum.
Yaptığım ve bildiğim işler OG proje çizim ve hesaplamalar, GES Projeleri çizim ve hesaplamaları. Aynı zamanda bunların başvuruları, kabulleri vs. Yani daha çok ofiste çalışıyorum. Teori olarak projelerde dikkat edilmesi gerekenlere hakimim ancak pratikte pek fazla birşey görmedim. Autocad ve office programlarına hakimim.
Tecrübeli ve bilgili biri varsa bir kaç sorum olacak;
1) Kendimi en iyi şekilde geliştirip bundan belki 10 yıl sonra kendi firmamı açabilecek düzeyde olmak istiyorum sizce bunun için nasıl bir yol izlemem gerekir ?
2) Önerdiğiniz bir PC Programı veya kurs var mıdır ?
3) Sahada çalışıp projelerin yapım aşamalarını görmek veya elektrik arızalarına gitmek benim için ne kadar verimli olur?
Kısacası kendimi bu sektörde en iyi nasıl geliştirebilirim ?
Teşekkürler şimdiden..

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
1-"Autocad ve office programlarına hakimim" yeterlidir ama diğer pano çizim gibi programları da öğrenin.
2- çok çalışmak, araştırmak ve yerinde görmek.
3-kurs dediğin şantiye alanlarıdır. çizip yaptığın şeyin nasıl çalıştığını görmezsen olmaz.
4-saha her zaman en iyi sınıftır. el emeği olarak sen yapamazsan, sahadaki personelin doğru yapmasını bekleyemezsin. onların yaptıkları hataları veya kısa yolları öğrenirsin.

Verdiğiniz fikirler için teşekkürler..

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri