sizce öss çalışmak mı yoksa 2 yıllık üniversite mi ???

tolga130

Üye
Öncelikle herkese mrb sizden bu konu hakkında fikir almalıyım sizce 2 yıllık üniversiteye gidip elektronik bilgilerine mi çalışmaluıyım yoksa 4 yıllık üniversiteye 1 yıl daha hazırlanmalımıyım?? cwplarınızı bekliyorum

2 yıllığa gidip dgs ile 4 yıllığa gecebilirsin tabi matematik ağırlıklı bir bölüm + birazda türkçe yapman gerek dgs için

2 yıllık mezunu olarak kamuda çalışma yok denecek kadar az istersen ösym nin sitesine gir açık kadrolara bak gerci bu durum müh.ler tek.öğrt. içinde geçerli

İstersen hem önlisansı ve öss yi bir arada götüre bilirsin tabi sana bağlı
2 yıllıkda okurken öss yi kazanırsan bazı derslerden muaf sayılıyor galiba

valla iki yıllığa direk geçiş kalkıyo bi gazete okudum yökten geçmiş.4 yıllık oku!

abi benim matamatiğim iyi 18 net fln çıkartıyorum ama diğer fen bölümü derslerim berbaat ve geometrim sizce hangi üniversiteye gitmeliyim sakarya-muğla-kocaeli bunalrın arasından cwp atarsanız sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaş iki yıllık teknik bölümler iyi
ama kendine güvenin varsa ben yapabilkirim diyorsan bence bir sene daha otur güzel çalış ve güzel bir yere git
çünkü iki yıllıktan sonra dikey geçiş sınavı daha zor

80 tane sayısal var öss deki mat1 gibi 80 tanede türkçe var ama dgsde öss deki kadar kişiyle yarışmıyosun tabi tercih çok önemli
( gerci at yarışında tutturma olasılığı össden daha yüksektir ya neyse)

Arkadaşlar uzaktan öğretimle iki senelik okuyuor dgs sınavına girebiliyor mu bir bilginiz var mı acaba

uzaktan öğretim dediğin açık öğretim herhalde evet açık öğretim okuyanlarda dgs ye girebilir

önlisans diploması olduktan sonra ve dgs ile gecicen bölüm varsa girebilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,002
Son üye
enginyayl

Yeni konular

Geri