Site jeneratörü devreye girdiğinde daire kaçak akım rolesi atıyor.

tansel_84

Üye
Herkese selam,
Evimize taşınalı 2 hafta oldu. Şimdiye kadar herangi bir sorun olmadı ama şiddetli yağmurda site jeneratörü 1 günlüğüne çalıştırıldı. Muhtemelen geçişler sırasında 2 sefer kaçak akım rolesi (Siemens 40A) attı. Benim dışımda binada aynı sorunu yaşayan bulunmuyor. Şuanda tekrardan şehir şebekesine dönüldü ve sorun tekrarlamadı. Bu konuda yardım bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

-Soruna evdeki bir cihaz neden oluyor olabilir mi? Olabilirse hangi cihaz daha şüphelidir?
-Cihaz o anda kapalı ise (elektrikli ocak, çamaşır makinesi) soruna neden olabilir mi?
-Tunçmatik gibi akım koruma prizlerinin faydası olur mu?
-Kaçak akım rolesi ile ilgili bir sorun olabilir mi (siemens 40A) ? Değiştirmeyi önerir misiniz?
-Enerjisa nın böyle konularda desteği var mıdır? Yada elektirikçe çağırsam ölçerek sorunu tespit edebilir mi? Sorun sürekli olmadığı için çözüldü diyerek giden çok olacaktır.
122100203_1052016155257693_8528590189832815882_n.jpg

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Transfer şalterinizin 4 kutuplu olması gere-
kir.Değilse,hava yağmurlu/şimşekli değilken-
de o tip olaylarla karşılaşacaksınız.Kendi
kaçak akımlarınızı değiştirmek çözüm ol-
maz.
Merhaba,Sitede standart olarak 60 daireninde panosu aynı.Komşularda sorun olmadı. Şehir şebekesinde kullanımda da sorun olmuyor. Sadece geçişlerde sorun yaşıyorum.

122100203_1052016155257693_8528590189832815882_n.jpg

Transfer şalterinizin 4 kutuplu olması gere-
kir.Değilse,hava yağmurlu/şimşekli değilken-
de o tip olaylarla karşılaşacaksınız.Kendi
kaçak akımlarınızı değiştirmek çözüm ol-
maz.
Şebeke/generatör transferi yapan kontaktörlerin 4 kutuplu olması gerekır. Şebeke/ generatör nötrleri ayrı olmalıdır.

Yardımcı olanlara gerçekten çok teşekkür ederim. Sadece ricam "60 dairenin 59 unda kaçak akım rolesi atmıyor", buna göre değerlendirilebilir mi?

Yardımcı olanlara gerçekten çok teşekkür ederim. Sadece ricam "60 dairenin 59 unda kaçak akım rolesi atmıyor", buna göre değerlendirilebilir mi?

Panoya uzaklığın nedir acaba ilk dairemisin son dairemisin yada nerdesin kaçıncı kattasın 13 sigorta saydım terastamısın
kutuda 40 A lik artık akım sigortan var alt katın, üst katın ve aynı kattakilerin artık akımları da bu değer demi
neden 13 tane sigorta var dairen de sigorta sayısı fazla gibi geldi
1. üstte üstadların yazdığının dışında topraklama problemin olabilir topraklamanı ölçtür
2. enerjisa sayaca kadar yardımcı olur bina içi daire içi size ait ilgilenmez
3. artık akımları ölçen cihaz var en çok yük çekilen zamanlarda ölçüm yaptırıp artık akım değerinize bakın bu cihaz artık akım sigortasında problem olup olmadığını da size söyler
4. tunçmatik gibi prizler aşırı akıma duyarlı muhtemelen sana faydası olmaz
5. bu yaşadığını bir daha test et git elektriği kapa jeneratör devreye girsin aynı senaryo gerçekleşecek mi bir daha bak

Panoya uzaklığın nedir acaba ilk dairemisin son dairemisin yada nerdesin kaçıncı kattasın 13 sigorta saydım terastamısın
kutuda 40 A lik artık akım sigortan var alt katın, üst katın ve aynı kattakilerin artık akımları da bu değer demi
neden 13 tane sigorta var dairen de sigorta sayısı fazla gibi geldi
1. üstte üstadların yazdığının dışında topraklama problemin olabilir topraklamanı ölçtür
2. enerjisa sayaca kadar yardımcı olur bina içi daire içi size ait ilgilenmez
3. artık akımları ölçen cihaz var en çok yük çekilen zamanlarda ölçüm yaptırıp artık akım değerinize bakın bu cihaz artık akım sigortasında problem olup olmadığını da size söyler
4. tunçmatik gibi prizler aşırı akıma duyarlı muhtemelen sana faydası olmaz
5. bu yaşadığını bir daha test et git elektriği kapa jeneratör devreye girsin aynı senaryo gerçekleşecek mi bir daha bak
Merhaba,
Başlığı jenaratör olarak yazdım ama son 2 yağmurda jenaratör devreye girmeden de sigorta attı. Sonrasında yaklaşık 40 gündür sorun olmadı (yağmur yok) . Ev 5 odalı, terasta değil. Belirttiğim gibi yağmur yağdığında sorun oluyor. İletkenlik artmasıyla ilgili bir durum gibi. Tek tek sigortaları indirip hangi odadan kaynaklı belirleyeyim diyorum ama 5-6 saatlik yağmurda 1 veya 2 sefer sigorta atıyor.

Yağmurdan kaynaklanan ( su sızması vs. )
bir durum değilse,BAĞIŞIK tip kaçak akımla
değiştirmeyi deneyin.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri