Simfer Mutfak ocak termokupl sensor arızası

İor
Geçmiş olsun .
Test için öneri verdiğime pişman oldum .
Anladığım .
Test ettiniz olmadı .
Nornal eski haline getirdiniz normal çalışan oda çalışması anladığım kadarı ile oda bozuldu .
( İki adet bozuk oldu ) anlıyorum .

Kolay Gelsin . Sağlıcakla ...

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/set-üstü-ocak-gaz-kesme-sorunu.123414/

Termokupl sensor iptali nasıl olur iptal edeyim 2 ocağınkini

Geçmiş olsun .
Test için öneri verdiğime pişman oldum .
Anladığım .
Test ettiniz olmadı .
Nornal eski haline getirdiniz normal çalışan oda çalışması anladığım kadarı ile oda bozuldu .
( İki adet bozuk oldu ) anlıyorum .

Kolay Gelsin . Sağlıcakla
Termokupl iptali nasıl olur kolaymı

Aldığınız gaz emniyet sensörünün resmini ekler misiniz?Doğru sıcaklık değeri aralığını ölçeni almamış olabilirsiniz.

Aldığınız gaz emniyet sensörünün resmini ekler misiniz?Doğru sıcaklık değeri aralığını ölçeni almamış olabilirsiniz.
Söktüğümün aynısıydı sadece 10cm daha uzun 3 nolu resimdeki soketli olan
1 servis yardımcı olurum dedi oda İptal ederiz dedi 400 istedi
Kendim iptal etmek istiyorum
Bi yerde butonu cıkarın yayı söküp butonu takın yazmış gaz acma butonumu
jTdIUx-SZypfaH_JTTf1bvE4=s48-c-k-c0x00ffffff-no-rj.jpg

@sistemteknikelektronik3 yıl önce
Musluk içerisindeki termokupl bobininin yayini kesip cikartarak iptal edilebilir.
Ekran görüntüsü alamadım burda yazıyor

Son düzenleme:
Simferden haftalardır servis aracılığıyla bekledik yok birader almış 10cm uzun olmadı geri yolladık netteki görseli bu

Ekli dosyalar

• images.jpeg
    images.jpeg
    11.3 KB · Görüntüleme: 4
1 ozel servis buldum ilk bozulan termokupl değiştirdi son arızalandı ocağın termokupl sorununu daha cok sıktı oldu çok şükür 160 tl 1 ozel servis buldum ilk bozulan termokupl değiştirdi son arızalandı ocağın termokupl sorununu daha cok sıktı oldu çok şükür 160 tl

Termokupl testini cakmak yakarak ısıttı ocaktaki ucunu gaz yokken gaz açma butonunu cevirdi ısınınca cakmağı kapattı bir süre sonra musluktan cıt sesi gelince öncü cihazı olmadan test etti
EN KOLAY TERMOKUPL TESTİ

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri