Sigorta atıyor

hibakusha

Üye
Merhaba benzer konuları takip ettim fakat benim durumum biraz farklı sanırım. Evdeki sigortalardan biri dün geceden beri ana sigorta ile beraber atıyor. Bu sigorta üst katın prizlerine giden sigorta. Ve bu katta şüpheli bir priz var, bu prize aynı zamanda duşakabinin elektrik kabloları bağlı. Ve eskiden hem duşakabinin aydınlatmasını hem de çamaşır makinesini çalıştırdığımda duşakabinin sigortası atardı. Ben de artık çalıştırmamaya başladım. Fakat hala kablo bağlı. Şimdi en şüpheli priz bu priz. Benim ilk olarak ne yapmam gerek onu soracaktım? Prizi tamamen iptal mi etmeliyim yoksa sadece duşakabinin kablolarını mı sökmeliyim? Bir de sorunun sigortanın eskimesi ile bir alakası olabilir mi? Teşekkür ederim...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Öncelikle prizi sigortadan ayırarak sigortayı kaldırın, sigorta yıpranmamışsa kalkavaktır, daha sonra duşa kabini bahsettiğiniz prizden ayırın ve prizi sigortaya bağlayın, sigorta priz bağlıyken atmıyorsa duşa kabinde bir arıza var demektir.

Merhaba benzer konuları takip ettim fakat benim durumum biraz farklı sanırım. Evdeki sigortalardan biri dün geceden beri ana sigorta ile beraber atıyor. Bu sigorta üst katın prizlerine giden sigorta. Ve bu katta şüpheli bir priz var, bu prize aynı zamanda duşakabinin elektrik kabloları bağlı. Ve eskiden hem duşakabinin aydınlatmasını hem de çamaşır makinesini çalıştırdığımda duşakabinin sigortası atardı. Ben de artık çalıştırmamaya başladım. Fakat hala kablo bağlı. Şimdi en şüpheli priz bu priz. Benim ilk olarak ne yapmam gerek onu soracaktım? Prizi tamamen iptal mi etmeliyim yoksa sadece duşakabinin kablolarını mı sökmeliyim? Bir de sorunun sigortanın eskimesi ile bir alakası olabilir mi? Teşekkür ederim...

Linye sigorta ana sigorta ile beraber atıyorsa problemi sigortada aramayacaksın. Belli ki kısadevre var.
Tesisatta kaçak akım rölesi yok mu?

Linye sigorta ana sigorta ile beraber atıyorsa problemi sigortada aramayacaksın. Belli ki kısadevre var.
Tesisatta kaçak akım rölesi yok mu?
Sanırım kaçak akım rölesi yok. Bahsettiğim sigorta şu şekilde; en sağdaki sigorta bahsettiğim sigorta.
Öncelikle prizi sigortadan ayırarak sigortayı kaldırın, sigorta yıpranmamışsa kalkavaktır, daha sonra duşa kabini bahsettiğiniz prizden ayırın ve prizi sigortaya bağlayın, sigorta priz bağlıyken atmıyorsa duşa kabinde bir arıza var demektir.
Duşakabin çalışmıyorken, prize bir şey takılı değilken sadece duşakabinin kablosu bağlıyken de attı sigorta. Sorunun hatta olmasından şüpheleniyorum.
Bu da bahsettiğim priz

Ekli dosyalar

• 1567374354561962179470693015140.jpg
    1567374354561962179470693015140.jpg
    256.7 KB · Görüntüleme: 42
  • 15673747312944510335894948961509.jpg
    15673747312944510335894948961509.jpg
    169.4 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Teşekkür ederim arkadaşlar, duşakabinin kablosunu iptal ettim ve şimdilik sorun çözüldü. En kısa zamanda bahsettiğiniz önlemleri alacağım.

merhaba herkese ;

acil bi sorum olacakti

odamdaki floresan lambayi kapattigimda dahi startiri turuncu bi isik veriyor, bunun bi sakincasi var midir ? tehlikeli bi durum soz konusu olur mu ?

floresani kapattigimda dahi starter hep calisir vaziyette, ilk calisirkenki turuncu isigi veriyor , surekli bole degildi, odaya vika ledli ac-kapa anahtar taktigimdan beri bole ondan olabilir mi ?
tesekkurler

evet, anahtar isikli tip .
peki durumu duzeltmem mumkun mu ? starterde surekli isik olmasi tehlike arz eder mi ?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri