Sigorta Sürekli Atıyor Çözüm Bulamadım

Geçmiş olsun sayın ztb..

- günlerdir yağmur yağıyor, eviniz giriş katta mı, su baskını, üst kattan su sızıntısı yada bina girişine merdiven boşluklarına yağmur sızması vb olabilir mi.
- havalar soğuk ısınmak için elektrikli ısıtıcı kullanıyor musunuz
- evinizin tesisatı kaç yıllık olabilir
- dört gün önce eve yeni aldığınız bir cihaz var mı
- cihazlarınızın duvardaki fişlerinde, üstteki buvat kutularında, ısınma ses çıkarma cızırtı vb farkettiniz mi
- sayın kezmez in dediği gibi bir gecede ev girişindeki sigortaların hepsini indirerek deneme yapınız, sabaha saat sigortası durumu ne olacak

Çok teşekkür ederim.

Bina yaklaşık 15 yıllık. Ev İzmir'de. Söylediğiniz gibi buraya da fazlaca yağmur yağdı. Su baskını, sızıntı gibi bir şey söz konusu değil. Binaya sürekli Bakım yapılıyor. Daire 6. katta. Üstte iki kat daha var.

Evin tesisatı da binayla aynı diye tahmin ediyorum. Taşınmadan önce (3 yıl oluyor) prizler vs. değiştirildi, elden geçirildi. Daha önce böyle bir sorun olmamıştı.

1,5 ay önce tek yeni cihaz olarak tivibu'nun iptv'si eve girdi. Fişleri çektiğimde o da buna dahildi. O ihtimali de düşündüm. Arızalı değil.

Cızırtı-ses benzeri bir şeye de hiç şahit olmadım.

Bugün elektrikçi arkadaşlar tekrar gelecek. Ne olup bittiğini konuya yazmış olacağım. Sorun çözülmezse söylediğiniz gibi ev içindeki sigortaların tümünü kapatıp bir deneme daha yapacağım.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
siz bence sayaçtan eve giden kablonuzu çıkarttırın yerıne seyyar sorunu olmayan bi kabloyla geçici olarak evinize taşıyın sigorta atacagını düşünmüyorum belli sayaçtan eve giden kablo problemli

Elektrik faturam ortalama 110 lira civarında geliyor. Az önce baktım bu ay 114 kusur lira gelmiş. Çok çok yüksek gelmiyor gibi sanırım.
Bu kadar gelen fatura ile yüksek amperden sigortanız atıyor olamaz girişteki sigortayı değiştirin yine de önce akım ölçümleri yapılsın bugün 1 kw 24 saat tüketim olsa 400 tl gibi fatura gelir

Sayaç giriş sigortasımı yoksa çıkış sigortasımı atıyor?buna gore yorum yapabiliriz

Öncelikle destekleriniz ve sunduğunuz çözüm yolları için teşekkür ederim.

Bugün usta bir elektrikçi arkadaş sorunu muhtemelen çözdü. Sayaçtan daireye gelen kablolarda sorun varmış onlar değişti. Sayacın oraya da tekrar kaçak akım rölesi taktı. Şimdilik bir sıkıntı gözükmüyor. Zaten kaçak akım rölesi 7-8 saat arayla atıyordu. Gece ne olacağı belli olacak. Umarım tekrar sıkıntı çıkarmaz.

Bu arada benim daireye normalde üç fazdan elektrik gelmesi gerekirken iki fazdan geliyormuş. Aynı zamanda kısa devrede yapıyormuş daire girişindeki kablolar. Temel olarak bunlar halledildi. Teknik dile hakim olmadığım için yanlış da ifade ediyor olabilirim, kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Öncelikle destekleriniz ve sunduğunuz çözüm yolları için teşekkür ederim.

Bugün usta bir elektrikçi arkadaş sorunu muhtemelen çözdü. Sayaçtan daireye gelen kablolarda sorun varmış onlar değişti. Sayacın oraya da tekrar kaçak akım rölesi taktı. Şimdilik bir sıkıntı gözükmüyor. Zaten kaçak akım rölesi 7-8 saat arayla atıyordu. Gece ne olacağı belli olacak. Umarım tekrar sıkıntı çıkarmaz.
Sorununuz çözülmüş inşallah sevindim iyi günler

• Beğen
Tepkiler: ztb

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri