Siemens1215 plc ye 2 adet delta vfd sürücü bağlama

Muti3

Üye
Katılım
10 Şub 2022
Mesajlar
18
Puanları
1
Yaş
26
İyi günler kolay gelsin .

Elimde Siemens 1215 PLC var . Bunların Q0.0 ı ile 1. sürücü Q0.1 ile 2. Sürücüye start vermem gerekiyor ve analog 0 çıkışı ile 1. Sürücüye frekans ayarı analog 1 çıkışı ile 2. Sürücüye frekans ayarı yapmam gerekiyor . Bağlantıları nasıl olur yardım edebilir misiniz ?

Şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin .
 
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Konu Sah

Muti3

Üye
Katılım
10 Şub 2022
Mesajlar
18
Puanları
1
Yaş
26
Şimdi ben bu 2 delta sürücüyü plc dijital çıkış ile start ını analog çıkışı ile de frekansını ayarlıcam . Bağlantılar olarak 1. Motor start konumu için Q0.1 den çıkım röleye röleden de delta sürücünün MI1 ine girdim . Sonra onun frekansını ayarlamak içinde analog çıkışın 0 ından çıktım deltanın AVI ısına yani 0-10 v girişine girdim . Aynı şekil öteki sürücü içinde yaptım . gnd leri ise hepsini ortak bağlayıp (dijital ve analog gndleri ) 2M e girdim . Ama frekans ayarı yapamıyorum . Sence bu bağlantılarda sıkıntı var mı ?
 

Under Ground

Profesyonel Üye
Katılım
25 Ocak 2016
Mesajlar
3,424
Puanları
1,806
Yaş
38
Frekans ayarı nasıl yapacaksınız. Operator ekranı ile plc bağlantısı var mı? Sürücü kontrol modunu plc den kontrol edilecek şekilde ayarladınız mi ? Hep servet hoca hatıra anlatır, bir kerede ben anlatayım. Geçen kış soğutma kuleleri gece vardiyasında arızaya geçmiş. Evden geldim baktım operatör ekranında hiçbir komut çalışmıyor. Plc trip lambası yanıyor habire . Program yok , bilgisayar yok . Yapabilecek tek çözüm türk çözümü. Kapat tekrar aç , malesef düzelmedi. Hemen sürücünün manuel guide internetten indirdim . Manuel kontrol seçip frekans ayarlayip fanları döndürmeye başladım. Vanalara da direk elektrik verip açık konuma aldım . Durumu geçici çözüp kompresörlere yol verdim. Plc yi de ertesi gün söküp garanti kapsamında tamire gönderdim.
 
Son düzenleme:

servetd

Paylaşımcı üye
Katılım
29 Haz 2009
Mesajlar
913
Puanları
106
Yaş
52
Konum
ankara
abiciğim şimdi delta sürücünün hız kaynağını analog seçeceksin . ondan sonra plcnin analog çıkışını 0 10 volta ayarlıyacaksın ondan scale edeceksin ikitane bloğu var onun start inputunu tanımlayacaksın sonra q1 den röle çektireceksin kendi start kontağını çektireceksin . buraya kadar sıkıntı yok .
şimdi analog değeri neye göre artırıp neye göre azakltacaksın . kaynak ne olacak onu yazacaksın . bitti eğer sürücünün modelini söyler isen daha fazla yardımcı olabilirim ..
 

Forum istatistikleri

Konular
121,743
Mesajlar
858,292
Kullanıcılar
437,717
Son üye
Semaozturk

Yeni konular

Üst