Siemens GİGASET C345 Telsiz Telefon Arızası

aseka00

Üye
GİGASET C345 TELSİZ TELEFON ARAMA YAPMAMAKTADIR...
telefonda hiç bir şekilde cevir sesi gelmemektedir.hat diğer telefonlarda çalışıyor fakat siemens telefonda arama yapmamaktadır. sorun hakkında bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

kulaklık arızalı olabilir.sadece numarayı çevirerek arama yapıp yapmadığına bakarmısınız.ayrıca telefonun hat giriş uçları doğru bağlımı.

c345 daha önce o hatta çalışıyormuydu.bide siemenslar bağlantı (hat girişi)farklı.şöyle normal telefonlarda soketin 2 ila 3 nolu iğnelere hat bağlanır.siemenslerde 1 ila 4 nolu iğneler hat girişidir.orjinal köken kablosu kullan.eğer bulamazsan telefondaki soketin girdiği yuvada hat girişini 2 ila 3 yapabilirsin kolay gelsin

c345 daha önce o hatta çalışıyormuydu.bide siemenslar bağlantı (hat girişi)farklı.şöyle normal telefonlarda soketin 2 ila 3 nolu iğnelere hat bağlanır.siemenslerde 1 ila 4 nolu iğneler hat girişidir.orjinal köken kablosu kullan.eğer bulamazsan telefondaki soketin girdiği yuvada hat girişini 2 ila 3 yapabilirsin kolay gelsin

telefon arama yapıyor fakat şimdi ise telefonda farklı olan çözemediğim problem daha var.
telefon hattını çalışan telefondan çıkarıp gigaset c345 telefonuma takıyorum arama yapıyor telefonu arama sonlandırma yapıyorum fakat kendisi hat içerisinde armayı sonlandırmayıp telefon meşgul konumuna atıyor zaman ilerledikçede telekomun uyarı sesi ve ardından boşlukta olan sessiz komut geliyor.telefonun içeriisnde arızalı olmuş olabileceğini düşündüğüm bir elektronik parça olabilir fakat bilmediğimden müdahale edemiyorum konu hakkında bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

saygılarımla

kartta mpsa42 veya 92 transistörleri kullanılmış ise değiştirin.

At yenisini al 30tl fakat bir şeyler öğrenim diyorsan uğraş SMD takımın olması lazım.Ben attım tam yenisini alacaktım telekom aynısından hediye etti. Çok da kaliteli değil 80,100TL'ye daha iyileri var.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri