Siemens Buzdolabı Motor Devreden Çıkıyor

ilyas_1914

Üye
Merhabalar,

Siemens buzdolabının kapılarını açıp kapatınca motor devreden çıkıyor. Motora gelen enerji 40 volt civarına düşüyor.

Kart ile ilgilibir sorun mudur?

Arasındaki bağlantıya anlam veremedim.

Alt ve üst kapılardan (soğutucu ve dondurucu bölmelerden) herhangi birisi açıldığında EVAP'ın yani kompresör motorunun değil sadece evaporatör bölmesindeki sürkülasyon fanının o esnada devreden çıkması normal olan bir durumudur. Buzdolabı motorunun bu esnada devreden çıkması sıradışı veya normal olmayan bir durumudur. Ayrıca motora gelen 40 volt AC asenkron motoru çalıştıramaz, bu çok doğrudur. Çünkü evde deneme-yanılma yoluyla en az 100 volt AC ile eski çamaşır makinesi monofaze asenkron motoru dönebilmişti, 40 voltta hiç dönememesi bu yüzden normaldir. 40 volt konusunda bir ölçüm hatası da yapılmış olabilir. Garanti süresi içinde ise kendi kanımca servisle bu sorunu çözmenizi öneririm. Çünkü oldukça karışık bir soruna benziyor. Kolay gelsin.

Merhabalar,

Siemens buzdolabının kapılarını açıp kapatınca motor devreden çıkıyor. Motora gelen enerji 40 volt civarına düşüyor.

Kart ile ilgilibir sorun mudur?

Arasındaki bağlantıya anlam veremedim.
elektronik kartı arızalı bana ulaşın elektronik kartın tamiri için yardımcı olurum

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri