Sieg C6 CNC çevrim projesi

Marvesan'ı bilmiyordum. Alternatif olması iyi.

Sonuçta step motorlar belirli bir hıza çıkınca atlıyor. Ama bu sürücüden mi, kontrol kartındanmı, yoksa powerdan mı tespit edemedim. Atıyorum 6000 hız olacak belki ama power mı yetişemiyor bilemedim. Denemek lazım. Yoksa yanma ısınma vs yok

Sonuçta step motorlar belirli bir hıza çıkınca atlıyor. Ama bu sürücüden mi, kontrol kartındanmı, yoksa powerdan mı tespit edemedim. Atıyorum 6000 hız olacak belki ama power mı yetişemiyor bilemedim. Denemek lazım. Yoksa yanma ısınma vs yok
Bilgisayarın, işlemcin ne kadar güçlü abi ? oda çok önemli. Sıradan bir pc ile yüksek hızlar yapmak sağlıklı değil mach3 ile sistem arasında gecikmelerde oluyor bu yüzden. Belki de pc yüzünden atlıyor motor

Trafo geldi.
IMG_20180119_110233.jpg

ethernet bb aldık ama takamadık bir türlü vakit bulup. O kart hıza müsade ederse anlarız. Gerçi ne kadar hız yaparsanız yapın kesim hızınız malzemeye bağlı. Boştaki hızından kazanılır sadece

Mervesan elektronik. Trafo konusunda iyi bence. 4 yada 5 oldu 48V 7A smps aldım. 110V AC 3000watt trafo aldım

Sanırım LED aydınlatmaya yönelik SMPS üretimi yapıyorlar. Meanwell'in de benzer ve fiyatı biraz daha ucuz aydınlatma için ürünleri var. Diğer (yüksek fiyatlı) güç kaynakları ile ne farkları bilmiyorum.

Suat abi o demir biraz kalın olmamış mı ? :rolleyes::)

Yusuf abi aynen meanwwell gibi smps güç kaynağı yapıyorlar ama baya çeşitleri var. Fiyatı tabi ekonomik. Çok şükür bi sıkıntı yaşamadım.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri