Servo Motor Tavsiyeleriniz?

Selamun aleyküm abilerim sizlere bir soru sormak istiyorum...

Bir sistemde Bir vanaya servo motor ile hareket vermek istiyorum vana bildiğimiz kollu vanalardan yani Tam 90 derece çevirince tam kapanıyo Tam 90 derece diğer tarafa çevirince tam açılıyo küresel vana deniyor...

Bu vanaya bağlı olan suyun akışını kontrol etmem gerekiyor yani servo motor ile istersem vanayı tam açıcam istersem tam kapatıcam istersem de tam açık ile tam kapalı arasında istediğim bir yere getircem açma kapama kolunu.

Eğer suyun doldurduğu sistemin gideri fazla ise vanayı o gidere göre açıp suyun bitmemesini sağlıcam eğer su gideri az ise gelirini de az yapıp taşmamasını sağlıyıcam gibi bir sistemi kontrol etmem gerekiyor....

Böyle bir sistemde küresel vanaya kontrol sağlayabileceğim büyüklüklerde nasıl bir servo motor önerebilirsiniz ?

benim düşünceme göre motor 12V DC olsa yeter Ama daha önce servo motorlar ile hiç uğraşmadığım için hangi çeşitleri var hangi güç aralıklarında hangi pwm sinyalleri ile çalışır hiç bir bilgiye sahip değilim....

Konu ile ilgili olarak Bilgilendirebilirseniz çok memnun olurum....

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,258
Kullanıcılar
450,082
Son üye
halefly

Yeni konular

Geri