SEG marka televizyon arızası

elektrikçicüneyt

Profesyonel Üye
55 ekran tüplü seg marka televizyonum bugün elektrikler gidip geldikten sonra çalışmamaya başladı.Düğmesine basınca LED yanmıyor ama içinden çıt çıt diye bir ses geliyor acaba cam sigortasımı attı diye içini açtım sigorta sağlam ancak tüpe bağlı bir parça var ve simsiyah olmuş hatta televizyon gri renk o parçanın olduğu bölüm de simsiyah olmuş sanki kısa devre olmuş gibi!

Tamam işte ustam cam sigortayı değiştir. Benim Regal TV'de 2 defa olmuştu.:D

Hocam sigorta sağlam neden değiştireyim!...Ben ölçü aletiyle kontrol ettim.Sigortadan olsa televizyonun içinden ses gelmez!Ses geldiğine göre elektrik geliyor televizyona!

Pardon ustam simsiyah olmuş derken sigortanın içini anladım. Öyle olsa zaten değiştirirdin. :D Okuldan yeni geldik idare et bizi.:D

kartin uzerindeki kodda ne yaziyor belki biseyler bulunur

televizyondan çıt çıt sesi gelmesi yüksek voltaj arızası olabilir abi yüksek voltaj transistörünü bir ölç istersen transistör arızalı olabilir

televizyondan çıt çıt sesi gelmesi yüksek voltaj arızası olabilir abi yüksek voltaj transistörünü bir ölç istersen transistör arızalı olabilir
Turgut kardeşim bugün elektrikler gitti geldi ondan sonra çalışmadı anlık oldu bu olay yarın dediğin parçayı ölçerim

Turgut kardeşim bugün elektrikler gitti geldi ondan sonra çalışmadı anlık oldu bu olay yarın dediğin parçayı ölçerim
Arkadaşım büyük ihtimal(besleme voltajları ile alakalı hiç bilgi vermemişsin ) yatay transistörü ve etrafındaki kondansatörleri değiş arızan çözülür şase no verseydin değişeceğin ve kont. edeceğin parçalarıda söyleyebilirdim kolay gelsin...

55 ekran tüplü seg marka televizyonum bugün elektrikler gidip geldikten sonra çalışmamaya başladı.Düğmesine basınca LED yanmıyor ama içinden çıt çıt diye bir ses geliyor acaba cam sigortasımı attı diye içini açtım sigorta sağlam ancak tüpe bağlı bir parça var ve simsiyah olmuş hatta televizyon gri renk o parçanın olduğu bölüm de simsiyah olmuş sanki kısa devre olmuş gibi!
Çıt çıt mı cik ciiik mi... önce kolları sıva gözlem yap olmadı foto çek, soğuk lehim kontrolü yap ve nereleri ise yaz Hor. Tr. kontrol et cikliyorsa sorun burda ve çevresi. Şu siyah parça neymiş görelim.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri