Scneider atv 12 sürücü hata hk.

blue_game

Üye
arkadaşlar merhaba

elimde scneider atv 12 invertör bulunmakta bu sürücü ye start veremiyorum sc1 yada scf 4 hatası veriyor motor saplam ölçtüm motor topraklaması mevcut sürücü üstünde tct menüsü bulamıyorum yardımcı olabilirmisiniz

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bir şekilde arızalı sürücün yada gerçekten kısa devre.

Tct menüsüne I\O sayfasından giriyorsun. Dökümanı türkçe okudun mu hiç.

Motoru ayırıp enerji verdik mi?

SCF4 IGBT kısa devresi • Güç açma sırasında dahili güç bileşeni kısa devresi algılandı • Yerel Schneider Electric temsilcinizle iletişim kurun

https://www.se.com/tr/tr/download/document/ATV12-Kullanma-K%C4%B1lavuzu-TR/

ATV12.PNG

defalarca okudum inceledim bu parametre yok yda bir erden kapalı göremiyorum motor kablosunu çıkarınca zaten direk olarak motor yok hatası veriyor motor kontrol ettim üzerinde bulunan fren sistemini iptal ettim motor rdy pozisyonuna geliyor star bastığımda direk arıza scf1 yada scf 4 arızasına geçiyor

ilk defa invetör ayarları yapmıyorum ama böyle bir hata ile ilk defa karşılastım o yüzden foruma yazdım sağ olun ki ilk defa bu konuda siz yardımcı olmaya çalışıyorsunuz

Fabrika ayarlarına dönün bakalım ne olacak. Estafurullah elimizden geldikçe vaktimiz oldukça bakıyoruz

Surucu cikisinda kisa devre var
1. Motor da olabilir
2. Kabloda olabilir
3. Topraklama hattinda invertor kisa devre algiliyor olabilir.

Surucu cikisinda kisa devre var
1. Motor da olabilir
2. Kabloda olabilir
3. Topraklama hattinda invertor kisa devre algiliyor olabilir.
ustam motor kablo mesafesi kısa kabloda sıkıntı yok motor kısa devre olarak ölçtüm sağlam gösteriyor

Fren sıstemınden bahsedıyorsunuz, muhtemelen, frenden dolayı motoru kısa devre göruyor. SCF1, motor kısa devre demek, frenı söktüğünde de aynı arıza ise ugrasmayın. Motor yokken strat alıyorda , bagladıgında almıyorsa motor, motor yokkende arıza varsa, dırekt IGBT iç arıza demek..

ok ustalarım yardımınız için teşekkür ediyroum sonucu sizlere yazıcağım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri