ATV 71 - ATV 312 - ATV 12 - ATV 31 için sıkça sorulan sorular ve cevaplar

ATV 71'de Analog girişlerinden bir kontrol cihazıyla 4-20 mA sinyal ile motor hızını ayarlamak için ATV 71'i nasıl konfigüre etmem gerekiyor .Acil yardım lazım .... Teşekkürer.

ATV71 sürücüde, ikinci analog girişi (AI2) bu amaçla konfigure edebilirsiniz.
Yapmanız gereken ;

IO menüsünden
Aı2- altında
AI2t : 0A haline getirmektir.

Crl2 ile min değeri verin: 4 mA
Crh2 zaten 20 mA fabrika değerindedir.

Analog giriş 2 yerine analog giriş 1 için de aynı konfigrasyonu yapmanız mümkün.

arkadaşlar merhaba atv 312 için uzaktan reset nasıl yapabilirim makinayla sürücü arası baya uzak hata verdiğinde beslemeyi kesip resetliyorum bunu resetlemenin başka bir yolu varmı açıklarsanız sevinirim paylaşımlarınız için teşekkürler

Aldığınız hatayı yazarsanız, önce hatayı gidermeye çalışalım. Uzak mesafelerde bobin kullanmak gerekebilir. Lütfen önce aldığınız hatayı ya da hataları yazın.

Arkadaşlar merhaba. ATV71 ile ilgili yardıma ihtiyacım var.
Hız Ayarını kontrol paneli üzerinden alırken start ve stopunu ikiz butondan vermek istiyorum. (aynı zamanda kontrol paneli üzerindeki run ve stop aktif olamayacak)
Hangi parametrelerle ayar yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Kontrol panelinden kastınız grafik keypad mi yoksa 71 üzerindeki HMI mı?
Hız referansının çeşitli yollardan verilmesi mümkün.
Başlama ve durma emirlerini de.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
teşekkürler

Merhaba,
Tesisimizde ATV312075M2 sürücü kullanıyoruz. Sürücünün hangi kontağı bize arıza bilgisini verir? (arıza olduğu zaman uyarı lambası yansın istiyoruz.) Katalogtan biraz araştırma yaptım. R1A ve R1B arasında kaldım :( Ayrıca bu çıkışlar 24V mudur?

Son düzenleme:
Taşakkur abi sağ olun.
Abi benim bir sorunum var altivar 31 la motoru boşta çaliştiriyurum normal donuyur yukde çalişir kan makina titriyur , ama şuda var abi makinayi bir saat kapatiyurum sonra açtiymde normal çalişiyur 3,4 saat sonra yena ayni problema doniyur bunu nasil yapa bilirim lutfan yarfamci olursaniz sevinirdim

Merhaba altivar31 sürücüsi çikiş frekansi olçtiymde invertor keypetiden gostaran frekansi gostarmiyur yani ilk çaliştirdiymde gostariyur sonra oynameya başliyur bu parametraden kaynaklanirmi lutfan anlatirmisiniz

Merhaba
Koray-Ü bey altivar 31 invertori adaptatsion yapiyurum sonra drc- giriyurum UFT ye baktiymde L gostariyur sonra makinaya start verdiymde makina titramaye başliyur sonra drc- UFT ye n yaptiymde makina normal çalişiyur ama bor az zaman geçiyur yena drc- UFT ya girdiymde L la geçiyur nasi bir işlam yaptimde bunlar deyeşmayacak abi lufan yardamci olursaniz sevinirdim

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri