Sayaçlarda Ortak Nötr

elektrik sarfiyatı sayaç çalışması bakımından etkilemez ancak tel kesiti sürekli düştüğünden yangına sebep olabilir..normal bağlantı standartlarına göre ve doğru olanda odur pano içinde topraklama ve nötr baraları bulunmalı ve ana topraklama ve nötr kabloları önce baralara bağlanmalıdır.baralardan sayaçlara ayrı kablo sayaçlardan abonelere ayrı kablo kullanmalısın...
iyi cevap tebrikler aklımdakini sölemişsin....

yörükoğlu şimdi iyi dinle senin bu yaptığın bağlantı farklı 3 adet sayacı yıldız bağlamadır aman ha dikkat et A sayacının sigortası atarsa B ve C sayacına bağlı dairelerdeki cihazların hepsi 2 faza yani 380 volt düşer buda cihazların yanmasına seninde işinden olamana sebebiyet verir kolay gelsin
A sayacındaki sigortada nötr mü kesilmiş ki 2 faza maruz kalsın diğer daireler?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
yörükoğlu şimdi iyi dinle senin bu yaptığın bağlantı farklı 3 adet sayacı yıldız bağlamadır aman ha dikkat et A sayacının sigortası atarsa B ve C sayacına bağlı dairelerdeki cihazların hepsi 2 faza yani 380 volt düşer buda cihazların yanmasına seninde işinden olamana sebebiyet verir kolay gelsin

Arkadaş yanlış bilgi vermeyelim sonra yanlış öğreniyorlar bir türlü degistiremiyoruz o bilgiyi kafalarindan

Bir sorum olacak 2 ayrı tek faz sayaç faz lar ayrı nötr ortak faz çıkışını bir sayaç tan nötr çıkışını bir sayaç tan alırsak kullanılan enerji sayaca yansır mı hangi sayaca yansır

Bir sorum olacak 2 ayrı tek faz sayaç faz lar ayrı nötr ortak faz çıkışını bir sayaç tan nötr çıkışını bir sayaç tan alırsak kullanılan enerji sayaca yansır mı hangi sayaca yansır
Kimse cevap vermedi ben cevap vereyim bari yaptığım denemeler sonucunda .......... Sonucuna vardım. Yok öyle beleşe sonuç bulma ben deneyerek buldum sizde deneyerek bulun

Simdi arkasllar sayac girişindeki notr giris cıkıs hattı yuk okumuyormu. Sadece sayacın calısması İcin mi notr bagliyoruz

Sayaçların nötr giriş çıkışı zaten tek klemenstir. Kalın bir bara ile bağlıdır.
Ben başka birşey sorayım.
Elektronik bir sayacın faz giriş çıkışını kısa devre yaparsak ne olur?

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,036
Son üye
murki

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri