Sayaçların paralel bağlanması

Sayın emodiyator peki sayaçları paralel bağladığımda nasıl tepki verecek.akim her fazdan eşitmi çekilecek

İletken uzunluğu ile alakalı biri uzun biri kısa olursa eşit akım geçmez tüketimleri azda olsa farklı yazar.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İki ayrı abonelik ve sayaç olduğuna göre, yüksek tüketimli beyaz eşyalar yukarıya taşınabilir. Gerçi günlük kullanılan eşyalar için bu çok kullanışlı olmaz. Projede tadilat yapılarak yapılabilse de, tespit edilirse cezai müeyyideye tabi olur. Midyata pirince giderken eldeki bulgurdan olunabilir!

@emodiyator

Iki farklı abonelik var. Arkadaş sayacak sonra ikisini birleştirip ortak kullanarak iki sayacin 150 kW limitinin altında kalmak istiyor.

Ayrıca sayaclara farklı faz geliyorsa ortamda havai fişekler patlayabilir.

Iki sayaç sonrası birleştirmek kanunen nasıl bilmiyorum benim bildiğim yasak.

Usulsüz kullanım oluyor aslında süzme sayacta yasak abone gücüne göre sözleşme yapılır. Kimse kafasına göre güç ekleyip çıkaramaz. Bunu dağıtım şirketine bildirmek zorundasiniz.

Sayın üyeler bunun neresinde usulsüzlük var
İletken uzunluğu ile alakalı biri uzun biri kısa olursa eşit akım geçmez tüketimleri azda olsa farklı yazar.
Az bi Farklı yazması iyi olur.dagıtım şirketinin dikkatini çekmez. Tabi usulsüzlük varsa

Sayın üyeler bunun neresinde usulsüzlük var

Yaptığında usulsüzlük var demiyoruz. Sen bilgi ve ölçüm amaçlı 10 tane de sayaç bağlayabilirsin bunu dağıtım şirketi usulsüz kullanım olarak kabul ediyor. Ayni aboneye iki ve daha fazla sayaç bağlamanıza zaten sistem izin vermez bunu demek istiyoruz. Hiçbir dağıtım şirketi bunu kabul etmez bende eski bir dağıtım şirketi elemaniydim zamanında

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri