Sayaçların paralel bağlanması

Nöronlar

Üye
Mrb değerli forum üyeleri.bir konuda size danışmak istiyorum,aynı fazdan bağlı iki sayacımı paralel bağlayabilir miyim.bunu yapmamın sebebi 150 kW üstü sınırını geçmemek

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Mrb değerli forum üyeleri.bir konuda size danışmak istiyorum,aynı fazdan bağlı iki sayacımı paralel bağlayabilir miyim.bunu yapmamın sebebi 150 kW üstü sınırını geçmemek

Dağıtım şirketi tek sayacı baz alır. Sizin birden fazla sayaç bağlamanıza izin vermez ve aynı aboneye çift sayaç bağlamaz. (Buradan ekmek çıkmaz 😄)

Sorunun iki cevabı var.

Biri yasal olma konusu
ikincisi teknik olurluk konusu.

İnsanları o kadar kastılarki artık neler düşünülüyor. Yazık memleket ne hale geldi.

Dağıtım şirketi tek sayacı baz alır. Sizin birden fazla sayaç bağlamanıza izin vermez ve aynı aboneye çift sayaç bağlamaz. (Buradan ekmek çıkmaz 😄)
Dairelerin bir boş ve sadece buzdolabı ve modem çalışıyor.maksat 150 kW yi geçmemek

Teknik yönden olurmu derseniz yine olmaz diyelim ki 300 kW toplamda tüketim var ve tek abone var 150+150 tüketim olduğunda bunu dağıtım şirketi niye iki ayrı abone gibi fatura etsin ki toplamda zaten 300 kW tüketim var ve bu onun işine geliyor.

İki farklı abone ise olur.

Teknik yönden olurmu derseniz yine olmaz diyelim ki 300 kW toplamda tüketim var ve tek abone var 150+150 tüketim olduğunda bunu dağıtım şirketi niye iki ayrı abone gibi fatura etsin ki toplamda zaten 300 kW tüketim var ve bu onun işine geliyor.

İki farklı abone ise ol

İki farklı abone ise olur.
Sayın emodiyator peki sayaçları paralel bağladığımda nasıl tepki verecek.akim her fazdan eşitmi çekilecek

@emodiyator

Iki farklı abonelik var. Arkadaş sayacak sonra ikisini birleştirip ortak kullanarak iki sayacin 150 kW limitinin altında kalmak istiyor.

Ayrıca sayaclara farklı faz geliyorsa ortamda havai fişekler patlayabilir.

Iki sayaç sonrası birleştirmek kanunen nasıl bilmiyorum benim bildiğim yasak.

@emodiyator

Iki farklı abonelik var. Arkadaş sayacak sonra ikisini birleştirip ortak kullanarak iki sayacin 150 kW limitinin altında kalmak istiyor.

Ayrıca sayaclara farklı faz geliyorsa ortamda havai fişekler patlayabilir.

Iki sayaç sonrası birleştirmek kanunen nasıl bilmiyorum benim bildiğim yasak.
Bizi bu hale getirenler utansın

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri