S7200 gerçek zaman saati

aklıma bir şey takıldı gerçek saat uygulaması sadece main sayfasına read_rtc komutu eklenerek yapılamazki. Benim bildiğim gerçek saati sbr sayfasında kuruyoruz set_rtc ile daha sonra main de sbr sayfasını çağırmak için sbr komutunu ekliyoruz daha sonra read_rtc diyerek gerçek zamanı okuyoruz. Benim bildiğim farklı birşeymi abilerim? Diyecektim ki taner74 ün gerçek zaman ayarlama için yazdığı programı gördüm. Problemi kendi nezdimde çözmüş oldum. Teşekkür edrim.

Subroutine bu işlemde isteğe bağlıdır. Read RTC komutu ile her yerde işlem yapabilirsiniz.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Verdiğin bilgiler çok yararlı oldu arkadaşım. teşekkürler.

www.kontrol
kalemi.com

aradaki boslugu kaldırın

Son düzenleme:
proje hakkında yardıma ihtiyacım var umarım burdasınızdır hala

ekte programa yeni açıklamalar ekledim incele ve sana tavsiyem recep çetin in kitabı var s7 200 ile otomasyon adında çok faydalı bir kitaptır bunu temin edersen iyi olur
rar şifre: Kontrolkalemi.com*
hocam bu rar içinde 2 tane jpg var onlardan birinde bi menü açmışssın programın çalıştığı o meniye nasıl ulaşabilirim plc/time of day clock seçeneği yaptığım zaman usb ile cihaz bağlantısı yok diyor programı çalıştırmak için cihazmı olması lazım illa

Forum istatistikleri

Konular
128,291
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Geri