S7 300 6ES7 331-1KF02 Analog Giriş Modülü hk.

S7 300 6ES7 331-1KF02 Analog Giriş Modülü hk.
bu cihaz ile sıcaklık le biliyormuyuz birde bu işe yeni baladıım için pek kodları bilmiyorum yardım rica ediyorum pt 100 balıcam ekranda sıcaklık okumak istiyorum

Beslenbilal Merhabalar;

Elinizdeki cihaz Siemens plc için analog input modülüdür bu cihaza PT100 bağlayıp çok rahat sıcaklık ölçebilirsiniz,fakat bu cihazlar tek başına çalışmaz mutlaka bir plc ye bağlanmaları gerek ,s7300 serisi plc olabilir.

Kolay Gelsin

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Beslenbilal Merhabalar;

Elinizdeki cihaz Siemens plc için analog input modülüdür bu cihaza PT100 bağlayıp çok rahat sıcaklık ölçebilirsiniz,fakat bu cihazlar tek başına çalışmaz mutlaka bir plc ye bağlanmaları gerek ,s7300 serisi plc olabilir.

Kolay Gelsin
Merhaba iyi geceler elimde s7-300 var yanlız nasıl ölçüm yapıcam diye bir diyagram yolu bilmiyorum internetten araştırdım bulamadım fc bloğumu kullanıcam ob kullanıcam onu bilemedim bir örnek yazar yada çizerseniz sevinirim.

Sadece bir ölçüm yapacaksanız blok kullanmanıza gerek yok ob1 içine yazıp analog girişten okuyabilirsiniz.

Ben denediğimde monitoring yaptığımda piw278 hex dosyaları değişiyor sadece ekrana aktarım sğlauamadım hangi bloğu kullanıcağımı bilemedim.

merhaba bağlantıların resimlerini pt100 bağladım pıw294 te değiimler oluyor ama s7 de projeye dkkemiyorum yardımcı olursunuz gerekten sevinirim. iyi akşamlar.

Ekli dosyalar

• resim1.JPG
    resim1.JPG
    78.3 KB · Görüntüleme: 12
  • resim2.JPG
    resim2.JPG
    39.1 KB · Görüntüleme: 12
  • resim3.JPG
    resim3.JPG
    67.3 KB · Görüntüleme: 11
İw294 OB1 içinde okuyabilirsiniz,ilk önce iw294 dint çevirin sonra real çevirin ,sonra 10 ile bölün

Kolay Gelsin

teşekkür ederim oldu ilginiz için sağolun.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri