4-20ma SINYAL GELMIYOR

elo

Üye
MERHABALAR
TIA PORTAL V13 S7 300 (CPU315-2PN/DP)PLC İLE ANOLOG SINYAL KONTROL ETMEYE CALISIYORUM. ANALOG MODUL 6ES7 331-7NF00-0AB0. IKI KABLOLU 4-20 MA CIRIŞ UYGULUYORUM.KANAL AYARLARINIDA OLCUM TIPI VE OLCUM RANGE AKIM VE 4-20MA OLARAK AYARLADIM. DİŞARDAN ÖLCÜ ALETI ILE MA DEGİŞİKLİĞİNİ OKUYORUM FAKAT ONLINE OLDUGUMDA ANOLOG GIRIŞTE SINYAL 0 GOSTERIYOR MA DEGİŞMESİNE RAGMEN IW272 GIRISINDE DEGER 0 HIC BIR DEGIŞIKLIK YOK. BU KONUDA YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM. TEŞEKKURLER

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
analog akım ölçmek için analog okudunğun cihazı seri bağlaman gerekiyor

Elo Merhablar;
Bağlantını paylaşabilir misin eğer 6ES7 331-7NF00-0AB0 akım ölçme modunda kullanacaksanız kullanacağınız kanal akım girişi ile voltaj girişini köprülemeniz gerekmektedir.
Kolay Gelsin

Saygılarımla
Analog giriş.JPG

Merhabalar bağlantıda ki köprüler işlemini yaptım. 4 ve 2 kablolu bağlantı gerçekleştirdim fakat sonuç olumsuz.

Elo başka kanalda denediniz mi,sizin analog input kartınız 8 giriş belki kanalda bir sıkıntı olabilir.
Sensör harici bir power supply ile beslenmesi gerek

Kolay Gelsin

8.kanaldada denemeyi yaptım.harici bir besleme ile denedim aynı zamanda ch0 kanalında kısa devreleri kaldırarak (2-23)0-10volt olarak denemeyi yaptım sonuç başarısız.tesekkurler

8.kanaldada denemeyi yaptım.harici bir besleme ile denedim aynı zamanda ch0 kanalında kısa devreleri kaldırarak (2-23)0-10volt olarak denemeyi yaptım sonuç başarısız.tesekkurler
Elo
Yaptığınız devre ile programı paylaşırsanız belki gözden kaçan bir şey var ise tespiti daha rahat olur.
Kolay Gelsin

tesekkurler

Ekli dosyalar

• DT TANK SAHASI_V13_SP1 - 12,1ınc.7z
    4.6 MB · Görüntüleme: 33
  • S7-300 AIN modul.png
    S7-300 AIN modul.png
    171.1 KB · Görüntüleme: 33
Elo Merhabalar;
Ayrı bir watch tablosunda iw272 haricen okumayı denediniz mi,ölçü aletini seri girip hem plc giderken hemde ölçü aletine giderken ma çıkışları görünüz mü,demek istediğin plc den loop dönüyor mu,sadece ölçü aleti ile ölçtüğünüzde gösterebilir plc ve ölçü aleti seri halde bir ölçün.
Kolay Gelsin

Merhabalar ölçü aleti ile ölçüm yaptım.olcu aleti ile 5,5-6,7 ma Plc seri şey bağlı ölçüm değerleri. Ama ıw272 değer 0 hiç bir şekilde değişiklik yok. Bu ölçüm ch0 kanalında .ch7 kanalında ölçüm yapıyorum değer 0 değişmiyor.ch0 ölçüm tipini 0-10volt olarak ayarladım.22-23 pinler 5 volt verdim ıw272yine 0 değişen birşey yok. Teşekkürler.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,187
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri