S7 300 6ES7 331-1KF02 Analog Giriş Modülü hk.

Mehmetf

Bölüm Yöneticisi
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Selammun Aleykum.

Program olarak Tia portal V13 kullanıyorum. Program simulasyonda çalışıyor fakat Analog giriş kartına Transmitter hatta Fluke 789 ile 4-20mA beslediğim halde PLC'de değer okuyamıyorum. Kablo bağlantısının nasıl olması gerektiği ile ilgili bilgi rica ediyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
7KF02 Kapağında bağlantı şekli mevcut ancak hardware seçiminize göre modulun yan tarafında kare şeklinde A, B, C, D seçimi yapabileceğiniz 4 kutucuk var bunlara dikkat etmelisiniz.

Merhaba, elimdeki modulun sag veya sol tarafinda kapak yok maalesef [emoji21] bende bu kapaklari baya kontrol ettim ama bulamadim

Sent from my LG-D693TR using KontrolKalemi Forumu mobile app

R453254-01.jpg

Birde ilave olarak arkadasim plc programinda (ben tia portal kullaniyorum) analog input adresine dikkat et demisti. Bu adres ayrintisina nasil ulasabirim?

Ben hala Step 7 Manager kullanıyorum ancak Tia portal ile yapmanın bir farkı olacağını düşünmüyorum. Birazdan tia portada bir kontrol edip size dönerim.

HW_4-20.jpg HW_4-20.jpg

Hardware 4-20mA için ayar ve Adres değiştirme ile ilgili kontrol edip resim yükledim.

Ekli dosyalar

• HW_Adress.jpg
    HW_Adress.jpg
    267.4 KB · Görüntüleme: 45

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,913
Son üye
Sadullahfahri

Yeni konular