S7 300 6ES7 331-1KF02 Analog Giriş Modülü hk.

Merhaba,
Birebir aynı ayarları yaptım Watch rable kısmından müdehale ettiğim zaman sorun olmuyor sanırım sorun analog input kartında. manuel'de yazdığı gibi bağlantı yaptım ama değer hep "0" oluyor.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Çok ilginç s7-300'lerde en fonksiyonel analog input olarak bilinir 7KF serisi moduller bu kartları çok kullanıyoruz ve tercih ediyoruz ancak şimdiye kadar herhangi bir şikayetimiz olmadı, muhtemelen küçük bir diagnostic hatası veya kablolama hatası olabilirmi yoksa geriye sadece modülün arızalı olması durumu kalıyor.

Muhtemelen yapmış olmalısınız ama ben yine sormak istiyorum 10 ve 11 numaralı klemensler arasına kapağında da belirtiği gibi bir köprü atmamış olabilirmisiniz.

ca49e32dcd47e8f0ac36aa91d67a14d8.jpg

Resimde gozuktugu gibi 5-10-11-15-20-25-30-35-40 numarali uclari m- ye bagladim.

2 telli kullanacagim icin, L+ dan transmitterin + ucuna, transmitterin - ucundanda analog giris kartinin 2 numarali klamensine girdim. Yukarida yazdigim gibi 5 ve diger uclarda m- de zaten

Yaptigim baglanti bu

1KF02.jpg

Tamamdır çözdüm sorunu :) PLC deki Cycle değeri 128 bitte kalmış. Bunu 1028 yapınca düzeldi. :) Çok teekkür ederim ilgilinize.

S7 300 6ES7 331-1KF02 Analog Giriş Modülü hk.
bu cihaz ile sıcaklık le biliyormuyuz birde bu işe yeni baladıım için pek kodları bilmiyorum yardım rica ediyorum pt 100 balıcam ekranda sıcaklık okumak istiyorum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri