Sızıntı akımı

Sayın zeybek paradan dolayı değil daha önce iki defa o siteden dosya indirdim ama içerikleri yanlış ve doyurucu değildi. Sizde fark ettiyseniz ilk sayfayı gösteriyor diğerlerini göstermiyor . Tekrardan aynı hatayı yapmak istemiyorum . İlginiz için çok teşekkür ederim saygılar .
Benden bu kadar arkadas, param olsa ben öder yayınlardım sana

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sayın kral kobra evet cihaz yeni sizin verdiğiniz siteyi de daha önce incelemiştim ama kadranin nasıl okunacağını göstermiyor . Saygılar ...
https://studylib.net/doc/10662848/surge-monitor--contents-3ex5-030---3ex5-050

Yüksek gerilimde izolatör, parafudr,v.b. cihazlarda kaçak(sızıntı) akımı ölçümü için kullanılıyor, bir ucu topraklanıyor. Fotosunu çektiğiniz cihazda sayıcı 4 sefer ölçüm yapmış cihaz yeni bağlandı herhalde.
Sizde nereye bağlı bu cihaz, fotoda sadece cihaz görünüyor bağlandığı yer anlaşılmıyor.

Sayın kral kobra evet cihaz yeni sizin verdiğiniz siteyi de daha önce incelemiştim ama kadranin nasıl okunacağını göstermiyor . Saygılar ...

Fotoda 12mA görünüyor pik değerde 16,97mA yaklaşık 17mA
Scalaya ve altındaki nota bakınca olay anlaşılıyor zaten.

Siz bu cihazı direğe mi bağladınız ?

Son düzenleme:
Sayın kral kobra parafudrun altındaki direğe bağlı . Peki √2 skaladaki okununan değer ile bir işlem yapmaya gerek var mıdır ? √2 neyi ifade eder saygilar
Fotoda 12mA görünüyor pik değerde 16,97mA yaklaşık 17mA
Scalaya ve altındaki nota bakınca olay anlaşılıyor zaten.

Siz bu cihazı direğe mi bağladınız ?

Sayın kral kobra parafudrun altındaki direğe bağlı . Peki √2 skaladaki okununan değer ile bir işlem yapmaya gerek var mıdır ? √2 neyi ifade eder saygilar

Kaçak akım yada sızıntı akımı bir arıza sonucu oluşur ve haliyle bu akim düzgün doğrusal değildir. Sızıntı akımı anındaki Gerilimin anlık değeri de buna etkendir. Max sızıntı akımı olarak kabul edilebilir.
Burada asıl kafama takılan iki husus var.
Birincisi direk topraklaması ile cihaz topraklaması arasında 20m korunarak mı monte ediliyor yoksa direk topraklamasina seri mi?
ikincisi Kataloğundan okuduğum cihaz üzerine max 240v düşmesi.
Olaydan anlaşılan cihaz direk üzerindeki izolatör, parafudr gibi elemanlarda oluşacak arıza durumlarını tespit amacıyla kullanılıyor.

Benim anladığım kadarı ile: Parafudurun kirlenmesinin veya iç yapısının bozulmasının takibi amacı ile konulmuş bir cihaz.

Numaratör de kaç defa pik yaptığını gösteriyor. Pik için bir sınır vardır parafudur 34 kV ise örneğin 2,5kV a kadar yükselmeyi normal kabul eder. 2,5 tan sonra 5kV a kadar yüselmede pik verir daha sonrasında toprağa kısa devre olur ve tesisi korur. (Değerler tahmini)

Fırsat bulduğunuzda parafudurları temizleyin bakalım 12 mA düşecek mi. Bu sizin için bir referans olur. Daha sonraki kontrollerinizde elinizde bir değer bulunur.

Sayın Edremit açıklamanız için teşekkür ederim. Peki oradaki √2 neyi ifade ediyor saygılar ...
Benim anladığım kadarı ile: Parafudurun kirlenmesinin veya iç yapısının bozulmasının takibi amacı ile konulmuş bir cihaz.

Numaratör de kaç defa pik yaptığını gösteriyor. Pik için bir sınır vardır parafudur 34 kV ise örneğin 2,5kV a kadar yükselmeyi normal kabul eder. 2,5 tan sonra 5kV a kadar yüselmede pik verir daha sonrasında toprağa kısa devre olur ve tesisi korur. (Değerler tahmini)

Fırsat bulduğunuzda parafudurları temizleyin bakalım 12 mA düşecek mi. Bu sizin için bir referans olur. Daha sonraki kontrollerinizde elinizde bir değer bulunur.

Sayın kral kobra evet direğe bağlı
Kaçak akım yada sızıntı akımı bir arıza sonucu oluşur ve haliyle bu akim düzgün doğrusal değildir. Sızıntı akımı anındaki Gerilimin anlık değeri de buna etkendir. Max sızıntı akımı olarak kabul edilebilir.
Burada asıl kafama takılan iki husus var.
Birincisi direk topraklaması ile cihaz topraklaması arasında 20m korunarak mı monte ediliyor yoksa direk topraklamasina seri mi?
ikincisi Kataloğundan okuduğum cihaz üzerine max 240v düşmesi.
Olaydan anlaşılan cihaz direk üzerindeki izolatör, parafudr gibi elemanlarda oluşacak arıza durumlarını tespit amacıyla kullanılıyor.

Kök 2 olayını izah etmiştim size(16.mesaj ilk paragraf).Alternatif akimın max değeri etkin değerin kök2 katıdır. Dolayısıyla sizinti akiminın pik değeri arıza akımının max kök2 katı olabilir.

Son düzenleme:
Kök 2 olayını izah etmiştim size(16.mesaj ilk paragraf).Alternatif akimın max değeri etkin değerin kök2 katıdır. Dolayısıyla sizinti akimi değeri arıza akımının max kök2 katı olabilir.
Sayın kral kabra yani 1.4 katı mı olacak diyorsunuz veya siz bir örnek vererek göstere bilir misiniz ? Saygılar ...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Geri