sıvı seviye ölçümü

seelovely

Üye
arkadaşlar akvaryumda 2 bölme yapıcam birinci bölme su ile dolduğunda algılayıp dışarıdan dolduğuna dair led yakıcam.Aynı sekilde 2. bölmeyide böyle yapıcm. Suyun dolduğunu algılayan ne kullanabilirm? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

En güzeli basınç ölçerek yapılır. Çok minik basınç sensöyleri var. Akvaryum dışına koyacaksın. Buna hava hortumundan takıp hortumun ucunu istediğin seviyeye koyacaksın. Su buraya gelince basınç artacak ve sensor bu artışı görecek. Sonrasın sana kalmış. Sensor 25-30Ytl filandır.

En güzeli basınç ölçerek yapılır. Çok minik basınç sensöyleri var. Akvaryum dışına koyacaksın. Buna hava hortumundan takıp hortumun ucunu istediğin seviyeye koyacaksın. Su buraya gelince basınç artacak ve sensor bu artışı görecek. Sonrasın sana kalmış. Sensor 25-30Ytl filandır.
bence de baya mantıklı ama nereden temin edilebilir bir fikrin varmı?

MPX5100AP olarak google araması yapın. Sensoru Turkiye'de bulursunuz. Değişik tipleri var. Bu iş için en düşük basınç olanı kullanılmalı tabi. Ben bir iş için almıştım, kodunu hatırlamıyorum şu an. Suya soktuğumda milimetre milimetre ne kadar soktuğumu takip edebiliyordum. O kadar hassas olmuştu..

1350079_110106130743_mpx5100_sml.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri