EnesA

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Ben Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ,Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri 4. sınıf öğrencisiyim .Bitirme projem için ketıl içerisindeki suyun seviyesini ölçerek başka bir cihazı harekete geçirmem gerekiyor. Bunu nasıl yapabilirim sıcaklığa dayanıklı bir sıvı seviye sensörü bulamadım. Sizden fikir almak istedim.(Proje de Arduino Uno kullanıyorum)

Teşekkür Ederim

Kapasitif kullan kabın içine koyman gerekmiyor üstelik, örnekleri nette de vardır, ünlü vidyo sitesinde de.

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim fakat nette biraz baktım pek anlamıyorum açıkçası elektronikten ama kullanabileceğimi düşünmedim.Benim tam olarak yapmak istediğim suyun minimum seviyesinde olduğunu algılaması ve bu algılandığında su çekirmek.

Sizede teşekkür ederim fakat bu linkteki sensör sıcaklığa dayanaklı bir sensör değil araştırmıştım.

Hocam sıvı seviye rolelerindeki seviye probları bir sensör değil bildiğimiz iletken, su seviyesi yükselince birbirine temas etme suretiyle röle seviyenin azalıp arttığını anlıyor yani siz bu seviyeler için bakır uc birakmaniz yeterli, sicaklik da problem olmaz, verdiğim linkte PCB üzerine çizilmiş olduğundan muhtemelen o yüzden yüksek sıcaklık sorun olabilir.

Tabi kullanılacak kaptaki su vs. içilecekse elbet gıda yönetmeliğine uygun bir iletken olmalı

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri